Brekalo: Protiv Olimpica zaigrat ćemo kao da je finale Lige prvaka

Nogomet Sport

sirokibrekalo 26052015
ŠIROKI BRIJEG – U uzvrat svog šestog finala Kupa Široki će ući sa saznanjem da od Olimpica nije bio bolji već u pet vezanih utakmica, što je samo po sebi dovoljno dobra najava neizvjesnog susreta na Koševu. No, daleko od toga da je riječ samo o trofeju. Bit će to prva od dvije preostale šanse Širokog da osigura ukupno 14., a trinaesti uzastopni izlazak na međunarodnu scenu.

Znate li možda kada Široki Brijeg posljednji put nije igrao Europu. Bilo je to u ljeto 2003. godine. Prethodno tomu, u ljeto 2002. po prvi je put zaigrao u natjecanju pod okriljem UEFA-e, a od 2004. stalan je sudionik pretkola Lige prvaka i Kupa UEFA-e/Europske lige. Hoće li tom impresivnom nizu ovog tjedna doći kraj, vidjet ćemo. Ustvrditi se može tek to da Široki ima još dvije šanse. U srijedu na Koševu čeka prva. Tamo će Širokobriježani unijeti 1:1 iz prvog ogleda s Olimpicom. Bude li nakon 90 minuta razloga za slavlje, hercegovački derbi, koji će se u subotu igrati na Pecari, rezultatski će postati nevažan, a upravo to žele u Širokom.

• U srijedu nas čeka prva meč lopta i jasno da je želimo iskoristiti, rekao nam je Slavko Brekalo, koji nam je zanimljiv i zbog činjenice da je stoperska linija koje je član pod posebnim povećalom.

Naime, stanje s kadrom daleko je od sjajnog, a problemi su i u zadnjoj liniji. Tako od ranije unutra nema Borisa Pandže, Damira Džidića i Taija, zbog kartona na Koševu neće biti ni u posljednje vrijeme standardnog stopera Josipa Barišića. Dobra vijest povratak je Davora Landeke, koji je nakon nezgodne ozljede rebra proteklog vikenda u Lukavici odradio nekih 7-8 osam minuta.

• Nema Barišića, ali vraća nam se Ivica Džidić s kojim bi trebao igrati u paru. Vratio se treninzima i trebao bi u potpunosti biti spreman, dodao je Slavko, ističući: Da, Olimpic je u prošlom prvenstvenom kolu odmarao više od pola momčadi, ali i mi smo se donekle uspjeli osvježiti.

Nema kod njega ni dvojbi po pitanju što očekivati na Koševu…

• Mi ćemo se ponašati kao da se igra samo ta jedna utakmica, kao da je finale Lige prvaka. Zaigrat ćemo otvoreno, napadački, želimo što prije zabiti gol i tako eventualno prići bliže drugom golu, što bi sigurno bilo dovoljno za trofej.

Olimpic se, smatra Slavko, neće otvoriti.

• Oni će, vjerujem, braniti rezultat, čekat će kontre i polukontre. Očekujem da će nam prepustiti inicijativu, što nama odgovara. Takvo što očekujem i zbog činjenice da oni jednostavno nisu momčad koja će preuzeti konce igre u svoje ruke.

Optimističan je i zbog još jednog razloga.

• Imali smo u toj prvoj utakmici puno više prilika, u oba poluvremena. Ona igra svakako ohrabruje pred uzvrat.