Borcu u susretu protiv Izviđača pripala prva utakmice doigravanja za prvaka BiH

Ostali sportovi Sport

biracizviđač09052015
BANJA LUKA – Prema krajnjem rezultatu prve utakmice doigravanja za prvaka BiH između Borca i Izviđača moglo bi se zaključiti da je Borac lagano i uvjerljivo došao do prve pobjede. Međutim, tijek utakmice i kretanje rezultata ne govore tako. Borac je praktično došao do visoke pobjede u posljednjih 5-6 minuta susreta.

„Skauti“ su se, može se reći, dobro držali sve do same završnice kada su zbog svoje nesmotrenosti, a pomalo zbog nedostatka sportske sreće poraženi.

Prvi 15-tak minuta „Skauti“ su dominirali, u dva navrata imali su prednost od tri pogotka 5:2 u 10. i 7:4 u 15. minuti. U nekoliko navrata bila je prilike da tu prednost i povećaju. Borac je poravnao u 19. minuti na 7:7, da bi pogocima Hrstića i Ereša Izviđač ponovno stekao prednost (9:7). Nakon serije Borca od 3:0, kojom domaćini prvi put dolaze do prednosti (10:9), do kraja poluvremena igralo se „gol za gol“. Pogotkom Mikića u zadnjoj sekundi prvog poluvremena, odlazi se na odmor s prednošću Borca (14:13).

„Skauti“ početkom drugog poluvremena pogocima Hrstića i Mandića ponovno preuzimaju rezultatsku prednost, ali uzvraća Borac svojom serijom i prvi put dolazi do osjetnije prednosti od tri pogotka (18:15). Do sredine poluvremena „Skauti“ hvataju priključak i poravnavaju rezultat (20:20). Borac ponovno dolazi do prednosti od tri pogotka (26:23) u 50. minuti, ali Izviđač se ne predaje i 53. minuti stiže na gol zaostatka. 53. minuta izgleda bila je kobna po „Skauti“, obrana vratara Ivankovića i jedna lopta koja je faktički bila ničija sretno je završila u rukama domaćeg rukometaša koji pogađa, nakon čega, kako smo već na početku napisali, uslijedila je serija Borca kojom je došao do pobjede i prednosti 1:0 u susretima za prvaka.

Josip Ereš s 9 pogodaka bio je najefikasniji pojedinac u redovima Izviđača, dok je Matej Hrstić mrežu Boraca pogodio pet puta. Odličan je bio i vratar Marko Ivanković „Maka“ sa 15 obrana.

U ekipi Boraca s devet pogodaka najefikasniji je bio Milan Đukić, dok je Davorin Vujović postigao osam.

Već u srijedu, 13.05.2015. godine, u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom igra se drugi susret između ova dva suparnika.

Premijer liga BiH – 1. utakmica doigravanja za prvaka.
Borac, 09.05.2015. u 17,00 sati.

RK Borac – HRK Izviđač 33:26 (14:13)

Banja Luka, dvorana “Borik”, gledatelja 400.
Suci: Dražen Begić i Andrija Knezović (Mostar).
Nadzornik: Hamid Džandžanović (Sarajevo).

RK Borac: Abadžić (9obrana), Jokanović (5 obrana), Hušić, Mikić 6/2, Ćeranić, Vujović 8, Hercegovac 1, Trivundža, Janković 3/1, Obradović 3, Nikolić 3, Nježić, Tešić, Đukić 9, Ćelić, Durić.
Trener: Igor Rađenović

HRK Izviđač: Tolić, I. Ereš , Ivanković (15 obrana), J. Ereš 9/2, Bošnjak 2, Mandić 3, Čutura, Jarak, Boras 1, Šarac, Grbavac 1, M. Pavlak 3, A. Pavlak 1/1, Hrstić 5, Rodin 1.
Trener: Zdenko Grbavac.

Isključenja: Borac 8 minuta, Izviđač 8 minuta.
Sedmerci: Borac 8/8, Izviđač 3/3.