Boćari iz Gruda na svom terenu pobjedili Posušje i osvojili naslov prvaka BiH za 2015. godinu

Ostali sportovi Sport

bg229062015
GRUDE – U Boćarskom domu Biberon u Grudama, u subotu je održano posljednje 14. kolo I. Boćarske lige BiH. Ovo je ujedno bilo i finale Kupa BiH u kojem je ekipa boćarskog kluba Grude pobijedila ekipu Bure iz Posušja rezultatom 14:10, i osvojila naslov prvaka BiH za 2015. godinu.

– Ovogodišnjeg prvenstvo ponudilo je veliku neizvjesnost. U zadnjem kolu odlučilo se o prvaku BiH, a ovu priliku boćari Gruda su rutinski i sigurno iskoristili i osvojili naslov prvaka države. Tijekom cijelog prvenstva djelovali su zrelo i uvjerljivo, uz samo jedan poraz i jedan neriješen ishod. U susretu protiv BK Bura od 24 boda, Gruđani su osvojili 22, i dokazali da su Grude veliki centar vrhunskih boćara, kazao je za Grude Online Mate Brzica, predsjednik boćarskog kluba Grude.

Za slabije poznavatelje boćanja u ovogodišnjem prvenstvu Grude nisu bili favorit za prvaka, a grudski boćari su to demantirali izvrsnom igrom i osvajanjem titule prvaka BiH.

Uz sadašnje i bivše reprezentativce Gorana Jurića, Damira Brzice i Ivana Galića, najugodnije iznenađenje je igrač Gruda Stjepan Kapular, koji je uz zrele igre pokazao i veliki potencijal, pa uz odlično izdanje ove godine i ostatka momčadi Ivana Milasa, Gorana Bobana, Zdravka Miloša i ugodno iznenađenje Slobodana Miloša, te mlade snage Jakova i Zdenka Galića, BK Grude su uzele ono što im po kvaliteti i pripada.