Košarkaši Širokog potvrdili da su bolji od Sparsa

Košarka Sport

kk-siroki-03052015
ŠIROKI BRIJEG – Košarkaši Širokog pobijedili su u 9. Kolu Lige 6 Prvenstva BiH momčad Sparsa 77:66 (18:13, 21:16, 20:16, 18:21) i na taj način osigurali poziciju broj 2 pred doigravanje, a ukoliko bi se u posljednjem 10. Kolu dogodili iznenađujući rezultati, odnosno Sparsi u Sarajevu pobijedili Igokeu momčad Ivana Velića bi u doigravanje išla sa startne pozicije 1, premda je objektivno za Širokobriježane i ovaj rezultat u tekućoj sezoni svojevrsni uspjeh.

Domaćin je u večerašnjem susretu od početka bio bolji, malo pomalo dizao prednost, pa je rezultat poluvremena glasio 39:29, a u završnoj četvrtini prednost je dosezala i velikih 20 razlike, no u posljednjim minutama domaćin se opustio, a gosti iz Sarajeva to kaznili i poraz ublažili.

Josip Bilinovac je predvodio momčad Širokog sa 17 poena i 6 skokova, dok je Ivan Novačić uz 16 poena dodao 9 skokova i 4 asistencije.

Stefan Glogovac je s 20 poena i 8 skokova predvodio goste, Igor Josipović zabio 17 poena i 8 skokova, a Nedim Buža uz 16 poena ostvario 12 skokova i 4 asistencije.

Ove dvije momčadi će se uskoro vjerojatno ponovno sastati u poluzavršnici Play-offa.

Izvor vijesti: Dnevno.ba