Ajayi “utišao” Slobodu usred Tuzle

TUZLA – Nogometaši Širokog Brijega ostvarili su uvjedljivu pobjedu na Tušnju protiv Slobode (0:3) u 25. kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Ovo je bila druga uzastopna pobjeda Širokobriježana na Tušnju.

Nije bilo većih uzbuđenja na početku utakmice. Zeba je izveo dva slobodna udarca, prvi put dobro je reagirala obrana gostiju nakon centaršuta, a drugi put veznjak Slobode pogodio je živi zid. Poslije sjajnog prodora Sarića u 19. minuti nije uspio šutirati Veselinović.

Sloboda je imala više od igre, ali velikih prilika nije bilo. Ajayi je u 30. minuti ubacio, ali je Pirić intervenirao. Oprezno se igralo, te se čekala greška protivnika, tako da je viđeno loše prvo poluvrijeme. U finišu poluvremena Pehar je pokušao sa 20-ak metara, a lopta je otišla pored gola.

Ordagić je bio u kontri u 50. minuti, ali Marković je posljednji trenutak loptu izbacio u korner. Tri minute poslije Ajayi je pogodio za vodstvo gostiju, iz prvog udarac u okvir gola Širokog. Već u 59. minuti bilo je 0:2, a Krstanović je postigao svoj sedmi gol ove sezone.

Novi šok za Slobodu desio se u 62. minuti, a novi gol je postigao Ajayi. Zeba je u 75. minuti šutirao preko gola Poslije trećeg gola Širokobriježana nije nije bilo duže pravih prilika. Odavno je sve bilo riješeno, tako da je ostalo 0:3.

STRIJELCI: 0-1 Ajayi (53), 0-2 Krstanović (60), 0-3 Ajayi (62).

SLOBODA: Pirić, Kostić, Efendić, Zeba, Ivetić (76. Lakičević), Sarić, Ordagić, Stjepanović (61. Krpić), Ahmetović, Veselinović (55. Haurdić), Merzić. Trener: Husref Musemić.

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Pandža, Ćorić, Pehar (72. Sesar), Krstanović, Ivanković, Baraban (85. Kožul), Kožulj, Brekalo, Ajayi (68. Crnov), Marković. Trener: Slaven Musa.