Železničar protiv Izviđača upisao prvi trijumf u SEHA ligi

Prvi put u svojoj povijesti Železničar je osvojio bodove u SEHA ligi pošto je, nakon četiri poraza, na svom terenu savladao Izviđač iz Bosne i Hercegovine rezultatom 30:21 u petom kolu regionalne rukometne lige.

Železničar je kontrolirao rezultat većim tijekom utakmice, a gosti su samo jednom vodili i to 2:1 na početku meča.

Do 4:4 bilo je izjednačeno, a onda su Sretenović i Živković napravili seriju 5:0 i u 22. minuti bilo je 9:4 za Železničar. Polako su domaći igrači povećavali prednost i na odmor otišli sa 8 golova razlike (15:7).

Izviđač je početkom drugog poluvremena smanjio zaostatak (17:11), a potom je bilo 21:17 za domaćina.

Serijom 4:0, sa tri vezana gola Spasića, Železničar je pokazao da će bodovi ipak, ostati u Nišu. Trener Železničara Veselin Vujović čestitao je svojim igračima na prvoj pobedi.

“Kako su oni danas igrali, tako ćemo mi igrati tamo. To je taj kvalitet rukometa, nestane ti ekipa sa terena, nema kontakta. Mene je iznenadilo da oni igraju tako, onda je ispalo da smo mi odigrali mnogo agresivno. Onda kada mi napravimo razliku, njima je teško da se vrate. Treba još dosta kvaliteta u njihovoj i našoj igri. Ova je liga poligon da se nešto proba, spremamo se i jedni i drugi za domaće prvenstvo – rekao je Vujović.

Ovom pobjedom Železničar je pobjegao sa posljednjeg mesta i sada je osmi od deset ekipa.

U narednom kolu, koje se igra 17. listopada, Železničar gostuje kod posljednjeplasiranog Metalurga.

ŽELEZNIČAR – IZVIĐAČ 30:21 (15:7)

ŽELEZNIČAR: Lazić (2 obrane), Stošić (8 odbrana, 1 sedmerac), Milovanović, Potkonjak, Sretenović 7, Mađar, Vejin, Milosavljević 3, Živković 4(2), Spasić 5(2), Jevtić 1, Damjanović 5, Kljajić 3, Banduka, Pavlović 2.

IZVIĐAČ: Anđelić (5 obrana, 1 sedmerac), Kvesić (4 obrane), Pavlak, Milićević 1, Alilović 6, Bečić, Čutura 2, Vukšić 3, Primorac, Vukić, Maretić 2, Kaluđerović 2, Kordić, Šoljić, Delić 4(2).

Sedmerci: Železničar 5 (4), Izviđač 2 (2).

Isključenja: Železničar 8, Izviđač 6 minuta.