Zaslužena pobjeda Sparsa nad aktualnim prvakom BiH na Pecari

U sudaru dvaju najboljih bh klubova iz prošlog prvenstva sarajevski Sparsi su na Pecari dobili aktualnog prvaka Širokog 71:70.

S obzirom na uvodne utakmice i jednih i drugih u novoj sezoni Širokobriježani su kotirali kao favoriti, međutim dvoboji ovih dvaju klubova još jednom su potvrdili kako tu nema pravog favorita i gosti iz Sarajeva su slavili zasluženu pobjedu, pa su poslije dva uvodna kola domaćega prvenstva i jedni i drugi na skoru 1:1.

Široki je bolje otvorio utakmicu i poveo 11:4, a ovu razliku igrači Krunoslava Krajnovića prvenstveno su ostvarili zahvaljujući odličnoj igri u obrani. No, i gosti su uzvratili jednim agresivnim pristupom pa domaćin sljedećih par napada nije uspjevao prenijeti loptu na suparničku polovicu i gosti su ubrzo stigli na 11:11. Ipak, dogodila se serija na seriju, pa je Široki napravio niz od 7:0 i na koncu prve četvrtine vodio 18:11.

Sparsi su zbilja igrali fenomenalno u drugoj četvrtini, te serijom 18:4 stigli do prednosti 29:22. Domaćin u tom razdoblju igre nije imao nikakvu organizaciju napada i prisutna publika se samo mogla pitati je li to ista ona momčad koja je prošle sezone osvojila naslov prvaka, jer ako ćemo objektivno govoriti Široki je zadržao prošlosezonski roster, dok su Sparsi ipak igrački kudikamo inferiorniji.

Kada su gosti ušli u bonus Široki je ipak došao k sebi, te napravio seriju 10:0 poenima iz slobodnih bacanja, te par kontri, pa je na poluvrijeme otišao vodstvom 32:29. To je svakako djelovalo puno bolje od onoga što smo gledali na parketu širokobriješke dvorane.

Prvih šest poena domaćina u nastavku zabio je Goran Filipović, ali gosti su držali priključak i ponovno poveli rezultatom 39:38. Kod rezultata 42:42 sarajevska momčad pogađa dvije trice iz gotovo nemogućih pozicija i odlazi nedugo potom na prednost 50:42. Sa pet poena Daria Drežnjaka domaćin smanjuje na 47:50, ali Grubelič zabija novu tricu, pa su igrači Gorana Šehovca u završnu dionicu susreta ušli s prednošću 53:47.

Na četiri minute do kraja Široki je tricama Daria Drežnjaka i Matea Čolaka izjednačio na 64:64, imao i dva nova dalekometna pokušaja za preuzimanje vodstva, ali kako nisu zabili stigla je kazna na drugoj strani s obzirom da tricu za Sparse pogađa Nedim Buza pa oni opet vode, ovaj put 67:64.

U samoj završnici dvoboja pri rezultatu 70:71 dva nova pokušaja za tri poena Širokoga, ali lopta nije poslušala ni Matea Drežnjaka ni njegovoga imenjaka Matea Čolaka što će reći da je ostalo tih 70:71 za veliku radost gostiju iz Sarajeva koji su ostvarili pomalo možda neočekivanu, ali posve zasluženu pobjedu.

Nedim Buza je predvodio Sparse s 12 poena i 7 skokova, dok je Branislav Đekić ostvario 10 poena i 6 skokova, a Vrabac i Grubelič pridodali po 9 poena. Kod poraženih Širokobriježana prednjačili su Goran Filipović s 15 poena i 8 skokova i Filip Kraljević s 15 poena i 7 skokova. Dario Drežnjak je dodao 14 poena i 6 skokova, njegov brat Mateo Drežnjak 10 poena, 8 asistencija i 4 skoka, a Mateo Čolak 10 poena i 8 skokova.