Vogošća nemoćna pred naletom Izviđača

Aktualni prvak Bosne i Hercegovine, Izviđač iz Ljubuškog porazio je RK Vogošća Poljine Hills u četvrtom kolu Lige 4 sa 41:31.

Skautima tako u posljednjom kolu treba pobjeda u Živinicama protiv Konjuha uz poraz ili remi Borca u Vogošći, koji ima bolji međusobni omjer sa klubom iz Ljubuškog.

Domaći sastav je u sedmoj minuti preko Mandića stigao do dva gola prednosti, bilo je 3:1 da bi se Vogošća preko Jelačića i Stankovića minutu poslije vratila i izjednačila rezultat. Potom su obje ekipe postigle po jedan pogodak nakon čega je uslijedila serija Izviđača od 4:0 što prekida Dedajić golom u 15. minuti susreta za 8:5.

Do 21. minute se igralo gol za gol kada Izviđač pravi seriju od 3:0 i u 23. minuti susreta dolazi do šest golova prednosti, bilo je 13:7, a tu seriju prekida Bečić koji je pogodio u 24. minuti susreta za 13:8. Do kraja prvog dijela se igralo gol za gol, a na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 16:11.

Vrijedi istaći da je dvadesetak sekundi prije kraja prvog dijela direktan crveni karton dobio Adis Hrbat zbog koškanja sa Mateom Rodinom.

U nastavku Izviđač za pet minuta pravi seriju 4:0, a tu seriju prekida Međić da bi Skauti u 39. minuti susreta golom Mandića došli prvi put na susretu u dvocifrenu prednost.

Vogošća je golom Pekića u 50. minuti smanjila na minus osam, ali su se domaći ponovo dignuli i u 54. minuti susreta preko Čuture došli do najveće prednosti na susretu, bilo je 36:25 da bi do kraja Vogošća uspjela smanjiti na minus devet, ali je Marković svojim golom u posljednjim trenucima susreta pogodio za konačnih plus deset Izviđača, 41:31.

Domaće je do pobjede vodio Ante Grbavac sa devet golova dok su Mandić i Hrstić dodali po šest. Josip Grbavac i Kristijan Jarak su dodali po četiri, a Mario Pavlak tri gola dok su se po dva puta u listu strijelaca upisali Čutura, Rodin i Nikolić. Po jedan pogodak su dodali Raguž, Ante Pavlak i Marković. Ivanković je imao 15 uspješnih intervencija, a Kvesić tri.

Kod Vogošće najbolji je bio Anes Bečić sa sedam pogodaka dok je Tarik Međić dodao pet, a Nedim Kadrić četiri. Ivan Divković je susret završio sa tri gola dok su Jelačić, Dedajić, Korjenić i Pekić postigli po dva gola, a Stanković jedan. Zanimljivo, u listu strijelaca se upisao i golman Adnan Šabanović, koji je na kraju zabilježio sedam obrana, a Haseljić tri.

Izviđač-Vogošća 41:31 (16:11)

Isključenja: Izviđač (8), Vogošća (2); Sedmerci: Izviđač 3 (3), Vogošća 5 (4); Crveni karton: Adis Hrbat (Vogošća).

Izviđač: Ivanković (15 odbrana), Kvesić (tri odbrane), A. Grbavac (9), Mandić (6), Hrstić (6), J. Grbavac (4), Jarak (4), M. Pavlak (3), Čutura (2), Rodin (2), Nikolić (2), Raguž (1), A. Pavlak (1), Marković (1).

Vogošća: Šabanović (7 odbrana, 1 pogodak), Haseljić (3 odbrane), Bečić (7), Međić (5), Kadrić (4), Divković (3), Jelačić (2), Dedajić (2), Korjenić (2), Pekić (2), Stanković (1).