Visoka pobjeda nogometaša Širokog nad Visokim

„Plavo-bijeli“ su lakše od očekivanog zabilježili uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod „fenjeraša“ Viteza. Na putu do trijumfa nije ih zaustavio ni očajan teren, sve je bilo riješeno već u prvih 45 minuta.

Široki se od prve minute postavio kao favorit, a samo 14 minuta trebalo mu je da dođe do vodstva. Bralić je bio najviši u skoku pred golom Tirića i pogodio za 0:1. Apsolutna dominacija Sablićevih izabranika viđena je i u nastavku utakmice, a okrunjena je u završnici prvog poluvremena. Prvo je Josip Ćorić iskoristio pogrešku uže obrane Viteza za 0:2, a Baraban malo kasnije otklonio i najmanje zrnce sumnje da bi domaćin možda mogao nekako iznenaditi daleko bolju momčad – 0:3.

Odmah na početku drugog poluvremena Menalo nije uspio realizirati kazneni udarac, no odbijenu loptu od Tirića u mrežu je pospremio Lončar – 0:4. Domaćin je u samoj završnici preko Stanića uspio samo ublažiti poraz 1:4.

STRIJELCI: 0:1 Bralić (14), 0-2 J. Ćorić (42), 0:3 Baraban (44), 0:4 Lončar (49), 1:4 Stanić (89).

VITEZ: Tirić, Stanić, Brekalo (63. Šivšić), Tipurić, Livaja, Hadžanović, Ćosić, Vrhovac, Vukoja (46. Bojo), Ilić (63. Ivičić), Vranjić. Trener: Bonić.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Barišić, D. Ćorić (46. Ćorluka), Peko (69. Jurić), Baraban, Menalo, J. Ćorić (60. Marić), Lončar, Bralić, Zlomislić, Marković. Trener: Sablić.