Široki Brijeg je preokretom došao do velike pobjede u derbiju nad Sarajevom i zadržao priključak sa Zrinjskim i Željezničarom. Derbi je, inače, ponudio dobar nogomet, rastrčane i borbene momčadi, a Široki je bio ipak raspoloženiji, bolji, željniji pobjede pa je na kraju zasluženo osvojio sva tri boda.

Prvo veće uzbuđenje dogodilo se u 17. minuti, kada se Menalo ubacio po lijevoj strani, prihvatio dubinsku loptu i prebacio istrčalog Pavlovića, no gol je poništen zbog zaleđa. Široki je zamalo do vodstva došao sedam minuta kasnije; Pavlović je pri ispucavanju pogodio Dinu Ćorića, a odbijena lopta na sreću gostiju nije završila u mreži.

Sarajevo je uzvratilo u 28. minuti. Dino Ćorić je ponovno u naslovnoj ulozi, ovaj put kao branič koji je s gol-crte izbacio loptu upućenu od strane Hebibovića. U završnici prvog dijela Menalo se u dva navrata mogao upisati među strijelce, no goste su spašavali vratar Pavlović i branič Adukor.

„Plavo-bijeli“ su i u nastavku bili bolji, međutim do vodstva su prvi došli gosti. U velikoj gužvi pred golom Bilobrka najbolje se u 64. minuti snašao Halilović i prizemnim udarcem doveo Sarajevo do vodstva – 0:1.

Ipak, samo tri minute kasnije Menalo pogađa za 1:1. Iz kuta je centrirao Lončar, a Menalo glavom pogodio za veliko slavlje na Pecari.

Desetak minuta prije kraja pogriješila je obrana domaćih, Rahmanović je zaobišao čak i Bilobrka, no šutirao je neometen visoko preko gola Širokog. Kazna za ovaj promašaj stigla je Sarajlijama nakon samo minutu-dvije. Na Markovićev ubačaj najspretnije je u petercu gostiju reagirao Josip Ćorić i pogodio za potpuni preokret i veliku pobjedu – 2:1.

STRIJELCI: 0-1 Halilović (64), 1-1 Menalo (67), 2-1 J. Ćorić (81).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Barišić, D. Ćorić, Baraban (90. Wagner), Ćorluka, Menalo (90+2. Perković), J. Ćorić, Lončar, Bralić, Zlomislić (79. Kožul), Marković. Trener: Goran Sablić.

SARAJEVO: Pavlović, Stanojević, Sarić (60. Crepulja), Ahmetović, Rahmanović (83. Hodžić), Velkoski (90. Kuzmanović), Hebibović, Bekić, Šofranac, Adukor, Halilović. Trener: Husref Musemić.

Više fotografija na našoj facebook stranici:

Posted by SirokiBrijeg.info on Sunday, February 18, 2018

Izjave trenera nakon utakmice

Trener Sarajeva Husref Musemić čestitao je Širokom na zasluženoj pobjedi istaknuvši da je domaćin više želio pobjedu. Trener Širokog Goran Sablić čestitao je svojim izabranicima na velikoj i važnoj pobjedi, te dodao da je unatoč problemima sa izostancima momčad pokazala veliku želju i zasluženo slavila. Više u video prilogu…