VIDEO/FOTO: Oproštaj legendi NK Široki Brijeg & guštanje nad Željom!

Wagner, Ivanković i Menalo oprostili su se, kako je i obećano, pobjedom u derbiju nad Željezničarom.

Široki je od prve minute krenuo s napadima, a prvu veliku prigodu imao je u osmoj minuti. Matić je nakon ubačaja Menala iz blizine šutirao, a Kjosevski je spašavao na samoj gol-crti, uz dojam s tribina da je ipak zakasnio u intervenciji, odnosno da je lopta prešla gol-crtu. Ipak, tri minute kasnije 1:0. Kjosevski je nakon kornera otišao u prazno, a Matić se naklonio na drugoj vratnici za vodstvo „Plavo-bijelih“.

U 28. minuti već je 2:0. Ćorluka je dobro centrirao pored uspavanog Mehremića, Luka Menalo se iskrao čuvaru Hadžiću i glavom efektno pogodio za 2:0.
Nedugo zatim Željo uspijeva smanjiti na 2:1. Zakarić je ubacio u kazneni prostor iz slobodnjaka, a mrežu Zlomislića glavom s prve vratnice zatresao je Ramović.

Zec je u završnici prvog poluvremena opasno šutirao, a lopta je „liznula“ gredu i s vodstvom Širokog 2:1 otišlo se na odmor.

Marić je u 74. nakon gužve u šesnaestercu Željezničara pogodio za 3:1 i potvrdu trijumfa Širokog u derbiju. Ivanković je malo kasnije zamalo bio neprecizan za 4:1 (vratnica), da bi uzvratio Ubiparip, no spasio je Zlomislić na gol-crti.