VIDEO/FOTO: Desna Obala i Jare u finalu MNL MZ Grada Širokog Brijega 2018.

Jedna od naj uzbudljivijih dosadašnjih polufinalnih večeri Malonogometne liga mjesnih zajednica Grada Širokog Brijega odigrala se ovog petka na igralištu osnovne škole u Klancu.

Tisuće posjetitelje došli su podržati svoj selo u borbi za finalnu utakmicu koja se trebala odigrati na Pecari 17. kolovoza, ali kako sada stvari stoje ništa od tog datuma i do službene potvrde upitno je kada će biti održano, al znati će se na vrijeme i to će bit posljednje finale MNL MZ Široki Brijeg koje će se odigrati Pecari. Od iduće godine sve utakmice finala će se igrati gdje su se i do sada igrala tj. na igralištu Prve osnovne škole, a novost je uvođenje i borba za treće mjesto.

Prvu ovogodišnju polufinalnu utakmicu odigrali su MZ Desna Obala i MZ Rasno. Sijevali su udarci prema golu i jedne i druge momčadi sa svih strana ali na kraju regularnog djela utakmica je završila rezultatom 1:1, tako da su pobjednika odlučili šesterci u čijim je izvođenjima bolja bila ekipa Desne Obale (6:5)

Za vrijeme odmora i pripreme druge polufinalne utakmice, mlade nade Širokog Brijega pred publikom su pokazali svoja nogometne vještine i dokazale kako nema potrebe se brinuti kako ćemo izgubiti talente u ovom sportu, osim ako ih politika ne rastra zajedno s obiteljima po Europskim metropolama. Naravno tu su bile i neizostavne članice HCK Široki koje su svojim akrobacijama upotpunile ovu vruću večer.

Stigao je red i na drugu utakmicu gdje su snage odmijerla dva favorita dosadašnjih natjecanja, a to su bili MZ Kočerin i MZ Jare koji su doista imali pravi mali “El Clasico”.

Minimalna pobjeda ekipe iz Jara rezultatom 1:0 pokazala je borbenost ovih dviju ekipa na terenu za svaki zgoditak, a najzanimljivije je bilo zadnje zadnje dvije minute drugog poluvremena kada je ekipa Kočerina stisla Jarane i izgađala nekoliko puta okvir gola, ali do izjednačenja nisu uspjeli doći.

Više fotografija na službenoj Facebook stranici portala SirokiBrijeg.info:

Posted by SirokiBrijeg.info on Saturday, 4 August 2018

Znači, ekipa MZ Desna Obala i MZ Jare sastaju se u finalu Malonogometne liga mjesnih zajednica Grada Širokog Brijega 2018., a dan odigravanja će se doznati na vrijeme. Kako su proslavili pobjede, pogledajte u nastavku: