Široki Brijeg je na korak do osvajanja Kupa BiH! U prvoj utakmici finala na Koševu “Plavo-bijeli” su slavili s 1:0 i tako stekli veliku prednost pred uzvrat na Pecari 17. svibnja.

Jedini zgoditak na Koševu pao je u 45. minuti. Udarac iz kuta s desne strane odlično je izveo Čabraja, Barišić još bolje skočio u srcu kaznenog prostora domaćih i s desetak metara udarcem glavom poslao loptu u mrežu iza leđa nemoćnog Pavlovića.

Inače, prvo veće uzbuđenje na utakmici kreirao je Čabraja u 9. minuti pred golom Sarajeva, no Pavlović je pravodobno intervenirao. Odmah nakon toga, u 11. minuti, Ahmetović je ubacio, ali Duljević je slabo zahvatio loptu.

Uslijedilo je mirnije razdoblje igre, a sljedeću poluprigodu imao je u 30. minuti Novaković. Njegov šut završio je preko gola, nije bilo potrebe za intervencijom Bilobrka. Nakon toga zaprijetio je i Široki preko Zlomislića, Pavlović se nije dao iznenaditi.

Sarajevo je tražilo kazneni udarac u 39. minuti nakon dvoboja Pandže i Ahmetovića. Valjić je dosudio neizravan slobodan udarac za Široki Brijeg i pokazao žuti karton napadaču domaćih zbog simuliranja.

Pavlović je u 44. minuti spasio Sarajevo rezultatskog zaostatka nakon udarca Ćorluke, a zatim je Bekić izbacio s gol-crte, no minutu kasnije Široki je ipak poveo. U nastavku su domaći imali jalovu terensku incijativu, dok je Široki prijetio iz protuudara preko Menala i Čabraje, međutim rezultat se više nije mijenjao.

FK Sarajevo – NK Široki Brijeg / 0:1 Barišić… by clipsbh

STRIJELAC: 0-1 Barišić (45).

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Kovačević, Novaković, Duljević (70. Ivetić), Sarić, Crnkić, Hebibović (59. Am. Bekić), Mihojević (66. Radovac), Al. Bekić, Ahmetović. Trener: Janjoš.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Pandža, Barišić, Zlomislić, Čabraja (90. Brekalo), Ćorluka, Menalo (87. Ivanković), Lončar (83. Kožul), Bralić, Krstanović, Marković. Trener: Sablić.

Škripari zaustavljeni na putu za Sarajevo

Zbog “nepostojanja tehničkih uvjeta” od sarajevske policije da sigurno uvedu navijače na stadion Koševo, ekipa od pedesetak najvjernijih Škripara vraćena je nazad u Široki Brijeg. Nakon svega se postavlja pitanje zbog koga/čega se nogomet uopće igra?

Škriparima svaka čast zbog želje da podrže svoj klub i na ovom gostovanju, sigurni smo da će im se naši igrači odužiti dobrom igrom i pobjedom na ovoj utakmici, poručili su iz NK Širokog Brijega, vjernim navijačima.