Košarkaši Studenta upisali su večeras deseti prvenstveni poraz u sezoni. U 16. kolu u Mostaru je slavila ekipa Širokog s 95:85.

Na otvaranju utakmice Student je tricom Mikulića poveo 7:6, a zatim je uslijedila nevjerojatna serija gostiju 13:0. Široki je prvu četvrtinu riješio u svoju korist s 31:16.

U drugoj četvrtini Širokobriježani su održavali stečenu prednost koja se uglavnom kretala od 10 do 17 razlike. Širić je u posljednjoj sekundi poentirao za rezultat prvog poluvremena Student – Široki 41:54.

Široki je u trećoj četvrtini imao najveće vodstvo 19 poena razlike (70:51), ali su domaći košarkaši do istekla iste uspjeli smanjiti zaostatak na 11 poena (74:63).

U posljednjoj četvrtini Student je stigao na prag velikog iznenađenja. Serijom 13:0 domaća ekipa je četiri i pol minute prije kraja utakmice stigla na poen zaostatka, Široki je tada vodio 77:76.

Karačić zatim pogađa slobodna bacanja, a Dario Drežnjak svojim poenima donosi Širokom +5. Ross je pogodio tricu, ali je na drugoj strani uzvratio Dario Drežnjak, a Filipović s četiri poena potvrdio pobjedu Širokog.

Jelen Ross s 31 poenom bio je najefikasniji kod Studenta, dobru partiju je pružio i Mirza Manjgo sa 17 koševa. Jure Zubac je ubacio 22, a Dario Drežnjak 21 koš za Široki.