ŠIROKI BRIJEG – Na krilima kapetana Wagnera “Plavo-bijeli” su pobjedili Metalleghe rezultatom 3:1 u okviru 8. kola BHT Premijer lige.

Wagner show na Pecari! Sve je riješeno u samo deset minuta, između 60. i 70., kada je kapetan odveo “Plavo-bijeli” brod do pobjede. Prvo je u 60. minuti nebeski skočio na Markovićev centaršut i zatresao mrežu iza leđa Fejzića za 1:0, a onda samo četiri minute kasnije oštrim prizemnim udarcem s dvadesetak metara pogodio sami donji desni kut gola gostiju za 2:0.

Kod trećeg gola Širokog Wagner nije bio strijelac, ali je učinio gotovo sve osim završnog čina i Menalu nije bilo teško na njegovu asistenciju s pet metara na prazan gol upisati se među strijelce. Gosti su, pak, smanjili na 3:1 nakon ubačaja iz kuta, nečuvan je ostao na drugoj vratnici Rašić i bez poteškoća je svladao Soldu.

Prije ove serije golova sredinom drugog poluvremena, i jedna i druga momčad imale su svoje prigode, s tim da je Široki bio taj koji je diktirao tempo i imao veći posjed lopte. Metalleghe je u 33. minuti ostao s desetoricom, nakon što je Benović napravio prekršaj nad Barićem u izglednoj situaciji za postizanje zgoditka.

STRIJELCI: 1-0 Wagner (60), 2-0 Wagner (64), 3-0 Menalo (70), 3-1 Rašić (75).

CRVENI KARTON: Benović (Metalleghe, 33).

Trener Karačić je bio zadovoljan te je pohvalio svoje igrače, a trener gostiju, Nermin Bašić, čestitao je Širokom Brijegu na zasluženoj pobjedi te se zahvalio na odličnom gostoprimstvu i istaknuo fantastičnu atmosferu i suđenje.

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Pandža, Plazonić (62. Sesar), Krstanović, Baraban, Wagner (77. Repić), Ćorluka, Barić (61. Menalo), Lončar, Bralić, Marković. Trener: Karačić.

METALLEGHE: Fejzić, Benović, Durak, Bibić (46. Dujaković), Kovač, Helvida, Sakan (67. Smiljanić), Rašić, Radulović, Stakić, Popović (73. Selimović). Trener: Bašić.