Danas je odigran susret 1/16 finala Kupa BiH u kojem je NK Ljubuški ugostio FK Sarajevo. Viđen je izuzetno zanimljiv susret, a na kraju je Sarajevo slavilo pobjedu rezultatom 4:2.

Od samog starta susreta je bilo jasno da se domaći neće braniti, a hrabra igra im se isplatila već u 11. minuti kada je Ivan Buhač šutirao iskosa sa lijeve strane i pogodio za 1:0. Lopta je na putu ka golu zakačila i jednog defanzivca Sarajeva što je sigurno pomoglo Buhaču da se upište u strijelce.

Potom je Sarajevo krenulo po izjednačenje. Sjajnu priliku je imao Guzina u 21. minuti, ali je njegov šut obranio golman domaćih.

Sarajeveo je do 1:1 stiglo u 23. minuti preko Salčina, ali se nije dugo čekalo na novo vodstvo Ljubuškog.

Igrala se 27. minuta utakmice kada je Hodžić loše regovao i dopustio Brkiću da dođe do lopte, a napadač Ljubuškog je sjajnim udarcem matirao golmana gostiju za 2:1.

Imao je Ljubuški u finišu drugog poluvremena sjajnu priliku, a ništa manje dobri imalo je i Sarajevo, ali se na odmor otišlo rezultatom 2:1.

U 53. minuti je Sarajevo moglo stići do poravnanja, ali je prečka zaustavila Handžićev pokušaj.

Ipak, gosti vrlo brzo stižu do 2:2 preko Dupovca koji je pogodio nakon kornera.

Nastavila se ofanziva Sarajeva nakon poravnanja, a bordo tim je do preokreta došao u 77. minuti. Guzina se odlično snašao nakon loše reakcije golmana domaćih i pogodio za 2:3.

Pobjedi i plasman Sarajeva u osminu finala potvrdio je Šišić u 87. minuti. Guzina je sjajno prošao i asistirao, a Šišić pogodio za konačnih 2:4.

Spiker u svom elementu: “Sarajevo vodi, laknulo je i sudcima”

Domaći su vodili 2:1, te bili na pragu senzacije, no bordo tim postiže tri pogotka i dolazi do pobjede.

Zanimljiv detalj vidjeli nakon trećeg pogotka Sarajeva.

Naime, službeni spiker govori tko je strijelc pogotka za goste, te žestoko prozviva suce.

“Laknulo je i sudcima, Sarajevo vodi 3:2. Strijelac je Dušan Hodžić”.

Oficijalni spiker u Ljubuškom… pic.twitter.com/pUn04y89OD— SportTime (@SportTi43915378) 18. rujna 2019.

Trener domaće ekipe Damir Vučić dao je svoje viđenje susreta:

“Prije svega mi je drago da je ovoliki broj gledatelja otišao zadovoljan sa stadiona. Znali smo da nam dolazi prvak države sa dobrim igračima. Stoga smo se odlučili za malo bržu igru i to nas je koštalo energetske potrošnje, ali bilo bi suludo da smo se branili i da smo čekali grešku.”