ŠIROKI BRIJEG – Travnički Rosa Brands nakon velike borbe na travnjaku Sportskog centra Musa–Karačić na Mostarskom blatu “otkinuo” je bod(ove) nogometašicama Širokoga Brijega i zaustavio ih na putu k osvajanju jednog od prva dva mjesta na ljestvici Prve ženske nogometne lige Jug.

Susret po jakoj kiši

A ta dva mjesta vode u doigravanje za ulazak u žensku Premijer ligu… Susret se čitavo vrijeme igrao po sitnoj proljetnoj kiši i završio je miroljubivim 1:1 ishodom. Širokobriježanke su utakmicu počele bez tri (po)najbolje igračice – Milinović, Kvesić i Boban (ozljede, kartoni…), što se na kraju pokazalo odlučujućim glede rezultata. Možda je za “neuspjeh” razlog i što su domaće ugostile Travničanke na prirodnoj, umjesto na umjetnoj travi, na kojoj obično igraju i treniraju.

Realan ishod

Bilo kako bilo, rezultat je potpuno realan. Širokobriježanke su pogotkom raspoložene i rastrčane Slavice Glavote s 11 m. U 30. minuti povele, ali su gošće izjednačile u 66. minuti preko Lamije Mušić, koja je samo petnaestak sekundi ranije ušla u igru. Gošće su igrale “poluzatvoreno”, a u igri prema vratima Širokobriježanki nešto pokušavale preko bokova iz protivudara, što im se jednom i posrećilo. Domaće su pak bile nedovoljno spretne u napadu. Doduše, imale su niz prigoda, ali je visoka vratarka gošći Elma Kundić pokazala da nije tek tako reprezentativka BiH, skinuvši” niz teških udaraca.

ŽNK ŠIROKI BRIJEG: Pavković 6.5, K. Ljubić 6.5, Stojanović 7, Musa 6.5, Zovko 6, Mikulić 6, Glavota 7, Šakić 7 (od 81. B. Ljubić -), Marušić 6.5, Vuletić 6, Bilać 6 (od. 25. Knezović 6.5). Trener: Ivan Kvesić.

ŽNK ROSA BRANDS: Kundić 8, Hadžić 6.5, Adilović 6 (od 65. Mušić 6), Bilić 6.5, Repak 6.5, Saldum 6, Osmanović 7, Goran 6, Kalbić 6 (od 65. Lisica 6), Mujagić 6, Babić 6.5. Trener: Goran Ferzo.

Mario Knezović / Večernji list BiH

U prilogu video sa golovima!

Naredna utakmica XII. kolo Prve ženske lige FBiH, igra se u za vikend gdje u goste nogometašice Širokog Brijega idu ekipi ŽNK Sloga iz Bosanske Otoke!