VIDEO – FOTO: Veličanstvena proslava pobjede Hrvatska nad Španjolskom u Grudama

GRUDE – Veliki broj Gruđana i ovaj put proslavio je pobjedu Hrvatske nogometne reprezentacije nad Španjolskom u sklopu Europskog prvenstva u Francuskoj.

U popodnevnim satima širom Gruda počelo je zagrijavanje za utakmicu koje je trajalo do kasnih večernjih sati.

Nakon posljednjeg sučevog zvižduka uslijedilo je veliko slavlje vatrenih navijača u Grudama. Pobjeda se proslavila u znaku pjesama, plesa, paljenja baklji…

Španjolska je povela pogotkom Alvara Morate već u 7. minuti, na 1-1 poravnao je Nikola Kalinić u 45., da bi pobjedu za prvo mjesto Hrvatskoj osigurao Ivan Perišić u 87. minuti. U 72. minuti Danijel Subašić obranio je udarac s bijele točke Sergiju Ramosu. Hrvatska je natjecanjem u skupini osvojila prvo mjesto sa sedam bodova, Španjolska je druga sa šest, Turska, koja je sa 2-0 (1-0) u Lensu svladala Češku, je treća s tri boda, dok je Češka ostala posljednja s jednim bodom.

U nastavku pogledajte atmosferu u Grudama…

Grude uz Vatrene – Euro 2016: Hrvatska – Španjolska 2:1Grude uz Vatrene – Euro 2016: Hrvatska – Španjolska 2:1