Velika pobjeda nogometaša Posušja u Ljubuškom nad Slogom, za kraj jedne lijepe i uspješne polusezone!

U posljednjem kolu jesenskog djela prvenstva izabranici Lea Sliškovića gostovali su u Ljubuškom, kod Nk Sloge.

Slišković je upozoravao na dosta tvrdu utakmici sa ne baš puno šansi. Na teren je poslan najjači sastav, jer pobjedom je trebalo okruniti rad nakon 15.kola. Teren je izgledao očajno, čak bi se mogao nazvati i „livadom“, jer kiša i hladno vrijeme učinili su svoje.

U prvih 20-ak minuta nije bilo nekih većih prilika na obje strane. Igrale su se duge lopte, a stoperi obiju momčadi lako su radili svoj posao. U 25 minuta slavlje za gostujuće navijače na prohladnom Babovcu. Stipe Soldo je pogodio za erupciju oduševljenja i pokazao da Posušje nije slučajno u vrhu Druge lige FBiH.

Nakon gola Posušje je držalo inicijativu i prijetilo, ali golman domaćih u dva – tri navrata pokazao odlične sposobnosti.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 0-1 za Sliškovićeve trupe. U drugom djelu domaćini su igrali bolje i agresivnije, ali bezuspješno, jer je obrana Posušja odlično radila svoj posao. U 77 minuti susreta vidjela se najbolju priliku u drugom djelu, kada Jure Glavina puca sa osamnaest metara, ali lopta pogađa stativu gola domaćih.

Još možemo izdvojiti crveni karton domaćih u 85 minuti susreta. Nakon sudčevog zvižduka, uslijedilo je slavlje i pjesma na travnjaku stadiona Babovac u Ljubuškom.

Bila je ovo najuspješnija polusezona od ispadanja kluba iz Premijer Lige BiH. Trener Leo Slišković i njegovi igrači ostvarili su 11 velikih pobjeda , jedan remi i dva nesretna poraza.

Zaista impresivno izgleda statistika ove sezona i baš su u svim segmentima odlično odradili posao. Zabili smo čak 35 pogodaka, a samo 8 primili i završili čvrsto na drugom mjestu.

U 6.kolu oborili su rekord i napravili veliki praznik nogometa zajedno sa svojim navijačima. Najgledanija smo momčad prvenstva i zaista ovaj grad i ovi momci zavrjeđuju veliko poštovanje i pljesak.

Kako su iz HŠK Posušja kazali, iako mnogi smatraju da će njihove ambicije pasti, ali taj film na Mokrom Docu nećete gledati. Na proljeće će te gledati opasno, agresivno i napadačko Posušje, praćeno svojom navijačkom armijom. Mnogo je utakmica i uzbuđenja pred nama u novoj godini, a neki transferi u zimskom razdoblju mogli bi uzdrmati bh javnost. Dušmane i mrzitelje kluba pozdravljamo i želimo im svako dobro, a svim zaljubljenicima u naš klub i našu boju poručujemo da dolaze još bolji dani za klub s Mokrog Doca. FK Igman čestitamo na tituli jesenskog prvaka i želimo im sreću u nastavku i neka se pobjednik na kraju odluči na terenu. Ovim putem se zahvaljujemo svim sponzorima i navijačima na podršci tokom ove polusezone, a najviše hvala našem predsjedniku Dariju Sesaru koji se svojim trudom i radom zalaže, da klub podigne iz pepela, poručili su iz HŠK Posušja.