Uvjerljiv poraz Izviđača u Bjelorusiji

Rukometaši Izviđača uvjerljivo su poraženi u Brestu (Bjelorusija) u sklopu 10. kola Seha-Gazprom lige od rukometaša Meshkov Bresta. Domaći su od samog početka krenuli furiozno i već u 3. minuti stigli do „plus četiri“ (4:0). Izviđač preko Domagoja Alilovića postiže svoj prvi pogodak i smanjuje na 4:1, ali domaći nastavljaju s dobrom igrom i u 13.minuti stižu do osam pogodaka prednosti (11:3). Sljedeći par minuta slijedi nešto bolja igra „Skauta“ tako da su s dva uzastopna pogotka smanjili visoko vodstvo domaćina na 12:6. Do kraja poluvremena domaći rukometaši rezultatsku prednost podižu na deset pogodaka (21:11).

Udrugom poluvremenu nastavlja se u istom ritmu tako da preko Đukića domaći u 44. minuti stižu do petnaest pogodaka prednosti (29:14). Do kraja susreta prednost domaćina je narasla na plus osamnaest što predstavlja jedan od težih poraza Izviđača.

Najefikasniji u momčadi Izviđača bio je Vasilije Kaluđerović sa šest pogodaka, dok je Domagoj Alilović pogodio četiri, a Vedran Delić tri puta gol domaćih rukometaša.

Kod domaćina šest pogodaka postigao je Baranau, dok su po pet pogodaka postigli: Bachko, Yurinok i Razgor. Vratari Pešić s 11 i Matskevich s 9 obrana imali skoro 50% uspješnih obrana.

HC Meshkov Brest – RK Izviđač 40:22 (21:11)

HC Meshkov Brest: Pešić (11 obrana), Matskevich (9 obrana), Yashchanka, Shkurinskiy 3, Bachko 5, Yurinok 5, Poteko, Ivic 4/1, Shumak 2, Baranau 6/1, Horak 1, Razgor 5, Obranovic 2, Selviasiuk, Djukic 4/2, Kuran 3.
Trener: Manuel Montanes Cadenas

RK Izviđač: Anđelić, Kvesić, Mandić (5 obrana, 1 sedmerac), Miličević 1, Alilović 4, Bečić 2, M. Mišetić, Čutura 3, Vukšić 2, Mataga, Maretić, Kaluđerović 6, Kordić, G. Mišetić 1, Delić 3/2.
Trener: Mario Bjeliš

Isključenja: RK Meshkov Brest 14 minute, Izviđač 4 minuta.
Sedmerci: RK Meshkov Brest 5/4, Izviđač 2/2.

U sljedećem 11.kolu kolu Seha-Gazprom lige rukometaši Izviđača gostuju u Našicama gdje će u nedjelju, 09.12.2018. odigrati susret s domaćom momčadi Nexea.