U derbiju 4. kola Lige BiH momčad tuzlanske Slobode uvjedljivo je savladala ekipu Širokog rezultatom 94:73.

Košarkaški Slobode od prvih trenutaka nametnuli su svoj ritam igre na koji gosti nisu imali adekvatan odgovor. Široki se donekle držao do 5. minuta utakmice, ali su do kraja prvog perioda domaći otišli na dvocifrenu prednost od 28:18.

Najveću prednost domaći tim ima nakon asistencije Lužaića i poena Čampare. Poveli su domaći 37:18, imali i 40:23, a na poluvrijeme se otišlo kod rezultata 46:32.

Rikalo sa 15 i Hassndić sa 12 bili su najefikasniji u redovima Slobode nakon prvog dijela, a kod Širokog Mikulić i M. Drežnnjak sa po 7.

U drugom dijelu Sloboda je povećavala prednost, a simultanku je odigrao Marko Rikalo kome je ovo možda i najbolje partija u karijeri. U Slobodinom dresu je sasvim sigurno.

Široki se trgao pred kraj utakmice, ali sve njihove napade domaći su uspješno osujetili.

Najefikasniji u redovima OKK Sloboda bili su Rikalo sa 31, Hasandić sa 25 i Čampara sa 12 postignutih poena. Kod Širokog Drežnjak je postigao 23, a Naletilić 18 poena.