Tomislav nanio drugi poraz u sezoni Posušju

Derbi 20. kola Druge lige FBiH – Jug odigrao se u Tomislavgradu gdje je NK Tomislav nanio drugi poraz u sezoni HŠK Posušje rezultatom 3:0.

Prvi dio prošao je u izjednačenoj igri u kojoj je Posušje pokušavalo gol domaćina ugroziti iz prekida, dok je Tomislav uglavnom preskakao igru da bi što prije došli pred gol Galića. Upravo su oni u 17. minuti imali najbolju priliku ali napadač “plavih” loptu šalje iznad gola.

Iz prvog dijela važi zabilježiti još šut Bagarića s 18 metara ali Galić odličnom paradom loptu preusmjerio u korner.

U drugom djelu domaćin puno odlučniji u napadu te vrlo brzo u samo 25 minuta dolazi do vodstva od 3:0. Rezultat se nije mijenjao do kraja. Poraz toliko neće zaboljeti, ali ozljeda Jure Glavine najviše brine stručni stožer i navijače Posušja. Koliko je ozbiljna ozljeda posuškog topnika znat ćemo ubrzo!

Ovim putem klub se zahvaljuje Kn Poskoci Posušje koji su i ovog puta bili naš dvanaesti igrač!

Ovom pobjedom Tomislav je smanjio prednost za Posušjem na pet bodova.

U nedjelju je na Mokrom Docu novi veliki derbi, kada nam u goste dolazi FK Klis.