Susjedski derbi između Gruda i Posušja uz podjelu bodova

Ovog vikenda počeo je proljetni dio nogometne sezone 2017./2018. Druge lige Jug u kojoj su odigrane utakmice 16. kola.

Gruđani su drugi dio sezone otvorili remijem protiv ekipe HŠK Posušje, a utakmica je završila rezultatom 2:2.

Prvo poluvrijeme utakmice završilo je bez pogodaka, a sva četiri gola postignuta su u drugom poluvremenu. Gruđani su poveli 1:0 zahvaljujući Marinu Biliću, a nakon dvije minute Martin Ivanković postigao je pogodak za 2:0. U 70. minuti utakmice Ivan Ćorluka postigao je autogol, a pogodak za izjednačenje ekipe Posušja postigao je Mile Galić u 87. minuti utakmice.

Utakmice je obilježio i veliki broj ljubitelja sporta i navijača, što domaćih što gostiju. U nekoliko navrata utakmica je bila prekinuta zbog ubacivanja raznih predmeta u teren od strane gostujućih navijača.

U sljedećem kolu Gruđani gostuju u Mostaru kod ekipe NK Cim.