Student na svom parketu slavio protiv ekipe iz Posuša

U derbiju 10. kola Lige Herceg-Bosne košarkaši Studenta pobijedili su ekipu Posušja s 62:50 (18:11, 16:12, 13:13, 15:14).

Derbi nije opravdao očekivanja ljubitelja košarke u dvorani na Bijelom Brijegu. Student je nakon tri minute igre imao vodstvo 7:0, a prva četvrtina završena je kod rezultata 18:11 za domaće košarkaše.

Na početku druge dionice igre Posušje je stiglo na poen zaostatka 19:18, i to je bilo gotovo sve od gostiju u prvom dijelu. Student na odmor odlazi s vodstvom 34:23.

I u nastavku ista slika na parketu domaći košarkaši održavaju prednost, a gosti nikako da povežu par kvalitetnih napada i smanje zaostatak.

Izabranici trenera Domagoja Kujundžića mirno su priveli susret kraju i ostvarili osmu pobjedu u natjecanju, dok je za Posušake večerašnji poraz bio drugi u sezoni.

Ivica Širić sa 16 poena bio je najefikasniji u ekipi Studenta, u gostujućem sastavu Ante Ramljak je postigao 13 koševa.