Šta je napisao delegat u svom izvještaju sa utakmice na Pecari?

Nogometaši Širokog Brijega i Zrinjskog remijem od 1:1 na Pecari su podijelili bodove u susretu 20. kola Premijer lige BiH, a utakmicu je obilježio prekid koji su napravili domaći navijači, a koji je trajao 26 minuta.

Delegat ovog susreta Damir Šarić je u svom izvještaju napisao sljedeće:

“Utakmica organizirana shodno Propozicijama Natjecanja BH Telecom Premijer lige BiH uz određene propuste (unošenje i korištenje pirotehničkih sredstava od strane navijača oba tima).

Klub domaćin osigurao je sve uvjete za normalno odigravanje utakmice. Susret započeo u planiranom terminu. Radni sastanak – brifing održan u predviđeno vrijeme uz prisustvo svih službi i službenih osoba.

Ispred Odbora za sigurnost NS BiH prisutan Galić Dobroslav. Predstavnici klubova shodno Propozicijama uredno i na vrijeme dostavili spiskove igrača sa sportskim legitimacijama i akreditacijama za službene osobe.

Na terenu za vrijeme utakmice nije bilo incidenata, dok je na tribinama bilo nesportskog navijanja i ponašanja od strane domaćih navijača (prekid u 65. minuti koji je trajao 26. minuta), kao i nesportskog navijanja i ponašanje od strane gostujućih navijača.

Korektan prijem i ispraćaj gostujućih igrača i službenih osoba. Slijedi detaljan izvještaj”.

Jasno je da će se o utakmici u Širokom Brijegu očitovati i Disciplinska komisija Nogometnog saveza BiH.

Nabrijani navijači prekinuli derbi na Pecari koji je nastavljen nakon više od 20 min. i na kraju završio podjelom bodova