Slovenski prvoligaš Rudar bolji od Širokom Brijegu u prvoj utakmici Istria Winter kupa

U prvoj utakmici „A“ skupine osmog izdanja Istria Winter kupa Široki Brijeg je minimalno poražen (0:1) od slovenskog prvoligaša Rudara iz Velenja. Zgoditak odluke postigao je Trifković u 45. minuti odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora. Najbolju prigodu za izjednačenje „Plavo-bijeli“ su imali duboko u nadoknadi izgubljenog vremena, no Josip Ćorić je loptu s bijele točke poslao pored gola.

U prvom poluvremenu Slovenci su bili opasniji, u nekoliko navrata Bilobrk je bio na velikim kušnjama, no uspio je sačuvati svoju mrežu sve do same završnice kada je Rudar zasluženo poveo s 1:0. U nastavku druga slika, Široki je preuzeo niti igre i pritisnuo, međutim Wagner, Josip Ćorić, Baraban i društvo nisu bili precizni, pa se Trifkovićev gol na kraju pokazao dovoljnim za pobjedu slovenskog prvoligaša.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Ćorluka, Barišić, Perković, Kvesić, Zlomislić, Kožul, Vukoja, Marušić, Ivanković, Jurić (još su igrali: Bralić, Matić, D. Ćorić, J. Ćorić, Peko, Marić, Baraban, Wagner, Begonja, Bagarić).

Sljedeću utakmicu na Istria Winter kupu Široki igra u četvrtak, 1. veljače, protivnik je mađarski drugoligaš Budafoki.