ŠIROKOBRIJEŽANIN NA TRONU: Ivan Kvesić osvojio zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u karateu

Ivan Kvesić osvojio je zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u karateu koje se održava u Madridu.

Ivan Kvesić, član KK “Hercegovina” iz Zagreba, bio je slobodan u 1. kolu da bi nakon toga ostvario uvjerljive dvije pobjede nad rumunjskim reprezentativcem Christianom Marianom Michalacheom (4-0) i karatistom iz Dominikanske Republike Dionicijom Gustavom (8-1).

U osmini finala već nakon petnaestak sekundi Bjelorus Anton Isakau udarcem nogom u glavu ostvario je veliku prednost 3-0, ali je do kraja susreta Kvesić preokrenuo rezultat i pobijedio sa 4-3, da bi u četvrtfinalu savladao. Danca Michela Corbalana sa 5-0.

U polufinalu mu je protivnik bio europski i svjetski prvak Turčin Ugur Aktas koji je na početku borbe ostvario prednost. No pri kraju susreta Kvesić je izjednačio da bi devet sekundi prije završetka borbe nakon video-analize prethodne akcije dobio bod za pobjedu od 2-1