Široki Brijeg upisao visoku pobjedu u prijateljskom susretu nad Croatijom

ŠIROKI BRIJEG – Nogometaši Širokog Brijega u srijedu su u Trening kampu ”Musa-Karačić” s 4:0 pobijedili Croatiju iz Zmijavaca u drugom pripremnom susretu.

Neslužbeni debi za ”Plavo-bijele” imali su Dejan Čabraja, Mario Marina i Matej Sivrić koji je u utorak raskinuo ugovor sa Zrinjskim. Utakmicu su započeli: Bilobrk, Brekalo, Barišić, Miličević, Ćorluka, Marina, Sesar, Čabraja, Lončar, Repić i Krstanović.

Hrvatskog trećeligaša načeo je Antonio Repić na asistenciju Čabraje te se s tim rezultatom otišlo na odmor. U drugom poluvremenu za Široki Brijeg su igrali: Bilobrk, Kožul, Bralić, Marković, Bajo, Ivanković, Marić, Vukoja, Sivrić, Menalo i Wagner.

Vodstvo je udvostručio Luka Menalo u 80. minuti nakon što je ukrao loptu Šaravanji i matirao vratara Dudu. Samo minutu kasnije isti igrač pogađa za 3:0 na asistenciju Wagnera. Konačnih 4:0 postavlja Jure Ivanković u 83. minuti kada je s osamnaest metara prizemnim udarcem pogodio vrata gostiju.

Sljedeće pripremne utakmice momčad trenera Gorana Sablića odigrat će na Istria Winter Cupu. 29. siječnja Široki Brijeg će igrati protiv austrijskog trećeligaša KSV 1919 dok će drugu utakmicu igrati 2. veljače protiv slovenskog Aluminija.