Široki Brijeg protutnjao Zenicom s uvjerljivih 4:1 i hat-trickom Luke Menala

Široki Brijeg je protutnjao Zenicom i s uvjerljivih 4:1 došao do treće uzastopne gostujuće pobjede. Čelik je bio apsolutno nemoćan da se ozbiljnije suprotstavi razigranim Širokobriježanima predvođenim trostrukim strijelcem Menalom.

U 20. minuti na asistenciju Ćorića Stjepan Lončar dovodi Široki Brijeg u vodstvo. A sve je bilo riješeno, ako je uopće bilo ikakvih dvojbi s obzirom na golemu razliku u kvaliteti, već u 36. i 38. ninuti kada je Luka Menalo, nerješiva enigma za obranu domaćih, u dva navrata fantastično pogađao za nedostižnih 3:0.

Čelik je, istina, u završnici prvog poluvremena preko Duvnjaka postigao počasni gol, no to je bilo sve što je uspio učiniti. Uvjerljiva pobjeda „Plavo-bijelih“ ne samo da nije ozbiljnije ugrožena do kraja utakmice, nego ju je Menalo trećim golom za hat-trick učinio još uvjerljivijom.

STRIJELCI: 0-1 Lončar (20), 0-2 Menalo (36), 0-3 Menalo (38), 1-3 Duvnjak (43), 1-4 Menalo (80) .

ČELIK: Karajbić, Hasanhodžić, Jurković, Imamović, Duvnjak, Kadrić, Šabanović, Šišić, Kazazić, Mahmutović, Adilović.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kožul, Matić, Barišić, Ćorić, Čabraja, Ćorluka, Menalo, Lončar, Bralić, Marković.