Široki Brijeg preko jedanaesteraca plasirao se u poluzavršnicu Kupa BiH

Boljim izvođenjem jedanaesteraca Široki Brijeg se plasirao u poluzavršnicu Kupa BiH.

Široki je u prvom poluvremenu diktirao ritam i, uz postignuti gol, imao još nekoliko prigoda i poluprigoda da zatrese mrežu iza leđa Hadžića. Do vodstva najbliže postizanju gola bio je Stipe Jurić koji je nakon udarca glavom u 16. minuti pogodio vratnicu gola Olimpika.

I kada se već činilo da će mreže ostati mirovati, Pervan je u 42. minuti odlično centrirao iz slobodnog udarca s desne strane, a Dino Ćorić “zaplivao” zrakom i efektno glavom pogodio za 1:0.

Olimpik je do izjednačenja došao u 54. minuti. Nekoga od igrača Širokog lopta je u kaznenom prostoru navodno pogodila u ruku, Musa je pokazao na bijelu točku, a siguran realizator bio je iskusni Zeba.

Do kraja se igralo dosta rastrgano, uz puno prekida, pravog nogometa gotovo i da nije bilo, unatoč posjedu i pokušajima (Radeljić, Angelov, Ćorić) “Plavo-bijelih” da pritisnu goste i dođu do drugog gola.

STRIJELCI: 1-0 Ćorić (42), 1-1 Zeba (54-11m).

JEDANAESTERCI: 1-2 Zeba, 2-2 Angelov, 2-3 Muminović, 3-3 Pervan, 3-4 Lekanić, 4-4 Hrkać, 4-5 Stjepanović, 5-5 Stanić, Beširević – Miškić brani, 6-5 Ćorić.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Cipetić, Ćorić, Jurilj (55. Glavaš), Marić, Stanić, Radeljić, S. Jurić (66. Angelov), M. Jurić, Hrkać, Pervan. Trener: Karačić.

OLIMPIK: Hadžić, Beširević, Stjepanović, Muminović, Tukić, Lekanić, Stojanović (76. Stojanović), Čizmić, Handžić, Zeba, Adžem (80. Sadiković). Trener: Vojvodić.