Široki Brijeg poražen od Željezničara u prvom susretu četvrtfinala Kupa BiH

Široki Brijeg je poražen od Željezničara 0:1 u prvom susretu četvrtfinala Kupa BiH igranom pred oko 2.000 gledatelja na stadionu Pecara.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez izglednijih prilika na obje strane, a na otvaranju utakmice ozlijedio se Dino Ćorić te je trener ”Plavo-bijelih” bio prisiljen izvršiti zamjenu – umjesto njega u igru je ušao Edi Baša.

Nastavak susreta donio je nešto otvoreniju igru na obje strane, a Široki je prijetio preko Menala, Lončara i Wagnera. I dok je Široki opsjedao protivnička vrata, bljesnula je kontra u 70. minuti kada se Zec sam našao ”oči u oči”s mladim vratarom Zlomislićem koji sjajno brani u svom službenom debiju.

Željezničar je u 87. minuti došao do vodstva 0:1, a pogodak je postigao Anel Šabanadžović nakon gužve u šesnastercu. Uzvratni susreta na rasporedu je za sedam dana na Grbavici, a ove momčadi sastat će se prije toga, već u nedjelju i to opet na Pecari, ovoga puta u sklopu 17. kola Premijer lige BiH.

Gledatelji odali počast generalu Praljku Gledatelji na Pecari prve tri minute susreta samo su stajali u tišini odavajući na taj način počast preminulom generalu Slobodanu Praljku, a nakon toga se Pecarom zaorila pjesma ”Oj, Hrvatska mati, nemoj tugovati”.

Navijačka skupina Škripari u prvom poluvremenu je istaknula slike optužene haške šestorke te su istaknuli parolu ””A ti viteže spavaj snom pravednika, što časno je pao braneći svoje. Hrvatima ćeš uvijek biti i ljudima Herceg-Bosne tvoje!”