Široki Brijeg pobjednik 25. memorijala Ante Brune Bušića

Široki Brijeg je pobjednik 25. memorijala Ante Brune Bušića. Nakon lagane pobjede u poluzavršnici protiv domaćih Vinjana, “Plavo-bijele” je u finalu čekao znatno teži zadatak.

Hrvatski prvoligaš Rudeš prvo je poluvrijeme okončao vodstvom 2:0 protiv kombiniranog sastava Širokog, a ulaskom u nastavku nekoliko standardnih prvotimaca Široki je u potpunosti preokrenuo rezultat u svoju korist da bi u zadnjim trenucima Rudeš ipak došao do poravnanja i jedanesteraca. S bijele točke precizniji su bili Sablićevi izabranici i podigli su pokal namijenjen pobjedniku.

STRIJELCI: 0-1 Budimir (22), 0-2 Kamenar (41), 1-2 D. Ćorić (72), 2-2 Kožul (80), 3-2 J. Ćorić (87), 3-3 Livančić (90).

JEDANAESTERCI: 3-4 Mesarić, 4-4 J. Ćorić, Vuco – promašaj, 5-4 Wagner, 5-5 Boršić, 6-5 D. Ćorić, 6-6 Muić, 7-6 Baša, Livančić – Zlomislić brani.

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Ćorluka, Nikić, Kožul, Miličević, Marić, Grubišić, Vukoja, Ivanković, Jurić, Baraban (od 46. minute još su igrali: D. Ćorić, Matić, Barišić, Marković, Wagner, J. Ćorić, Baša, Čabraja).

RUDEŠ: Čondrić (46. Picak), Franić, Muić, Arturo, Mesarić, Turčin (69. Boršić), Pavić, Entrena (69. Livančić), Komšić (24. Kamenar), Vuco, Budimir.