Široki bolji od Studenta, Josip Šušak se kući vratio s novim autom

Nakon dva šokantna domaća poraza u susretima protiv Kaknja i Sparsa košarkaši Širokog pod vodstvom novog trenera Damira Vujanovića napokon su slavili i domaću pobjedu, premda je momčad mostarskog Studenta pružila odličan otpor, pa je prisutna publika mogla uživati u samoj zanimljivošću večerašnjeg dvoboja.

Utakmica je počela pomalo neobično budući je domaći centar Markus Lončar tricom doveo Široki u vodstvo, međutim Dejan Marković je ubrzo uzvratio tricom za prvo poravnanje rezultata nakon čega slijedi serija domaćih 11:2 za vodstvo Vujanovićeve momčadi 14:5 u 7. minuti susreta.

Na koncu prvog razdoblja Širokobriježani su vodili 22:10, međutim gosti su odlično otvorili drugi period igre i svojom serijom 11:2 smanjili na 24:21. U tom razdoblju igre posebno nadahnut bio je Berin Gudić, no u završnici prvog poluvremena Široki ponovno igra bolje i na poluvrijeme odlazi s dvoznamenkastom prednošću od 36:26. Slično kao na otvaranju druge četvrtine Student bolje igra u uvodnim minutama trećeg perioda i smanjuje na krajnje podnošljivih 45:40 sredinom tog razdoblja igre. Ipak, Široki se nakon toga diže i pri rezultatu 51:44 domaćin kreira seriju od 10:0 za uvjerljivih 61:44.U završnih deset minuta ušlo se pri rezultatu 63:47, međutim gosti serijom 12:2 smanjuju na svega 65:59 i još jednom se vraćaju u utakmicu. Zavladala je u tim trenucima panika među prisutnim auditorijem, jer su već vidjeli scene iz dvije prethodne domaće utakmice kada su protiv kaknja i Sparsa imali uvjerljivo vodstvo, pa se sve to “istopilo” nakon čega bi Širokobriježani pognutih glava napuštali parket, odnosno dvoranu Pecare.Široki je zadnje dvije minute utakmice dočekao s prednošću 71:63, ali su gosti serijom 7:0 smanjili zaostatak na svega 71:70 nakon čega Lončar zabija poene za prednost 73:70 na manje od deset sekundi do kraja. Nakon toga gosti zabijaju jedno od dva slobodna bacanja, uzvraća i Široki na isti način, pa svega četiri sekunde do kraja ima vodstvo 74:71. Pokušao je Ross tricom odvesti utakmicu u produžetak, ali nije pogodio, pa su domaćini ipak slavili iznimno važnu, svoju petu pobjedu sezone.

Najbolji pojedinac u domaćim redovima bio je Dario Drežnjak s učinkom od 15 poena, 4 skoka i 4 asistencije. Jako dobar nastup imao je i Ivan Mikulić s 14 poena, 6 asistencija i 4 skoka, dok je Markus Lončar zabilježio 13 poena i 6 skokova.Berin Gudić je na drugoj strani predvodio momčad Studenta s 20 poena i 6 skokova, Jelen Ross je zabio 19, a Dejan Marković uz 16 poena pridodao 4 skoka.

ŠIROKI BRIJEG – Gradska sportska dvorana Pecara. Utakmica 10. kola Lige 11 Prvenstva BiH: Široki – Student 74:71 (22:10, 14:16, 27:21, 11:24).

HKK ŠIROKI: Naletilić, Lončar, Planinić, Ivan Mikulić, Čolak, Zubac, Šušak, Karačić, Čović, M. Drežnjak, D. Drežnjak, Batinić. Trener: Damir Vujanović.

SKK STUDENT: Ross, Manjgo, Cvitanović, Širić, D. Marković, Gudić, Ivo Mikulić, Prskalo, Lelić, Dubelj, Jurković, M. Marković. Trener: Dženan Rahimić.

Izvučeni dobitnici nagradne igre “Širokom pomozi, Citroena vozi”

Na poluvremenu utakmice između HKK Široki i KK Student održano je javno izvlačenje nagradne igre pod nazivom “Širokom pomozi, Citroena vozi”, u kojoj se moglo osvojiti auto Citroen C1, putovanje u Rim za dvije osobe, hladnjak, televizor, bicikl, usisavač, karaoke bluetooth zvučnik, tablet i mobiteli.

Najsretniji u ovoj nagradnoj igri bio je Josip Šušak iz Širokoga Brijega, koji će od večeras biti ponosni vlasnik Citroena C1.