Šesticom protiv Čelika nogometaši Širokoga Brijega preuzeli vrh poretka

Nogometaši Širokoga Brijega opravdali su ulogu favorita u večerašnjem susretu 3. kola Premijerlige BiH protiv čelika, premda vjerojatno nitko pred utakmicu nije očekivao da će baš toliko napuniti mrežu gostiju, no bila je to igra mačke i miša i na kraju su zenički “miševi” Pecaru napustili sa šest lopti u svojoj mreži.

Domaćini su već u uvodnih deset minuta kreirali dvije obećavajuće situacije, pa je tako Matić u 7. minuti pokušao glavom nakon Ćorlukinog ubačaja iz auta, ali nije bilo jačine pri tom udarcu, pa je vratar gostiju lagano prihvatio loptu. Tri minute kasnije Turčin pravovremeno utrčava u šesnaesterac s desnoga krila, ali Dujković jako dobro reagira.

Gosti prvi put pokazuju “zube” u 11. minuti nakon odlične akcije kroz središnji dio terena, ali pokušaj Jazvina s nekih 13-14 metara završava povrh gola. Već u sljedećoj minuti dogodilo se vodstvo domaćih. Marković je lijepo prošao po lijevoj strani i ubacio na prvu vratnicu gdje utrčava snalažljivi Čabraja i u “brazilskom” stilu petom pogađa suprotni kut gostujućeg gola.

Bagarić je u 15. minuti nakon Turčinovog ubačaja s desne strane gađao glavom malo pored gola, zatim je Turčin u 19. minuti u izglednoj situaciji i pri pokušaju voleja promašio cijelu loptu, zatim se isti ovaj igrač u 22. minuti nakon Bagarićevog proigravanja oslobodio dvojice suparničkih igrača, ali ipak šutirao pored gola.

Marković je u 28. minuti još jednom efektno probio lijevu stranu i ubacio za Matića koji glavom upućuje loptu na drugu stranu, a Bagarić opet glavom mijenja smjer lopti i neobranjivo pogađa za 2:0.

Već u 35. minuti bilo je ogromnih 3:0, a još jedanput je sve započeo najbolji pojedinac susreta Stipo Marković, koji je po toj lijevoj strani probijao kao što se prije 23 godine hrvatska vojska probijala u akciji “Oluja”oslobađajući okupirani teritorij svoje domovine. Na koncu te akcije lopta je stigla do Begonje koji je sjajno potegao s 20-ak metara i neobranjivo pogodio za tih 3:0.

Dvije minute nakon toga ipak nevolja za domaćine jer se ozljedio Turčin kojem se pomoć ukazivala nekih 5-6 minuta, ali ipak nije mogao nastaviti s igrom, pa ga je zamijenio oporavljeni Dino Ćorić. Sredinom tog prvog dijela sudac Kaljanac je možda malo i prestrogo dodijelio žute kartone Matiću i Barišiću, a do konca prvoga dijela zabilježili smo još dobru priliku za goste u 39. minuti kada je Dedićev udarac sa 7-8 metara bio preblag.

Širokobriježani ni u nastavku nisu popuštali, te su u 49. minuti imali kolosalnu priliku preko Čabraje, no jedan od igrača Čelika ipak loptu izbacuje s gol crte. Čabraja je imao novu šansu i u 51. minuti, ali je Dujković to obranio. Marković u 58. minuti zabija zbilja efektan gol, ali ga sudac zbog zaleđa poništava.

Četvrti priznati gol za Širokobriježane zbio se u 67. minuti poslije katastrofalne pogreške vratara Dujkovića kojem lopta ispada, Bagarić je prihvaća i petom pogađa vratnicu, no ona se odbija do usamljenog Barišića, a kapetan bez poteškoća to ubacuje u mrežu Zeničana za 4:0.

Šišić je za goste pokušao u 78. minuti s 30-ak metara, ali je Bilobrk krajnjim naporom ispod grede izbacio loptu u korner, a onda je u 82. minuti joker s klupe Stipe Jurić s nekih 15 meatara na dodavanje Bagarića pogodio za 5:0.

Samo minutu kasnije Pecaru napušta skupina “Robijaša” i baš šteta zbog toga, jer ljudi nisu vidjeli i šesti gol u mreži njihovog voljenog kluba, a koji se dogodio u 87. minuti kada se Vrhovac poigravao, Bagarić mu oduzeo loptu i pogodio za konačnih 6:0 i oduševljenje prisutne publike.

A kada smo kod domaće publike posebno treba istaknuti kako su se “Škripari” na svaj način prigodnim transparentom “IZ MAGLE IZNIKLA HRVATSKA POBJEDNIČKA VOJSKA – OLUJA 2015.” i sjetili svih hrvatskih heroja iz Domovinskoga rata, te uputili zahvalu voljenoj Domovini na Danu pobjede.

Pobjeda na sportskom polju Širokobriježanima je donijela vrh prvenstvenoga poretka nakon tri odigrana kola budući da su zbog poraza Zrinjskoga u derbiju sa Željezničarom trenutno vodeća momčad sa 7 boda, a iskreno se nadamo da će tu ostati i nakon narednoga kola pošto im u goste stiže Radnik iz Bijeljine.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Gledatelja: 1.500. Sudac: Haris Kaljanac (Sarajevo). Utakmica 3. kola PL BiH: Široki Brijeg – Čelik 6:0 (3:0). Strijelci: 1:0 čabraja (12), 2:0 Bagarić (28), 3:0 Begonja (35), 4:0 Barišić (67), 5:0 Jurić (82), 6:0 Bagarić (87). Žuti kartoni: Barišić i Matić (Široki Brijeg), Vrhovac i Dedić (Čelik). Igrač utakmice: Stipo Marković (Široki Brijeg).

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk – Ćorluka, Barišić, Kovačić, Marković, Matić, Begonja (od 74. Babić), Marić, Turčin (od 43. Ćorić), Čabraja (od 68. Jurić), Bagarić. Šef stručnoga stožera: Boris Pavić.

NK ČELIK: Dujković – Vrhovac, Karamatić, Livaja, Jamak, Šišić (od 86. Jurina), Popović (od 46. Grahovac), Jazvin (od 70. Nikolić), Okić, Dilaver, Dedić. Šef stručnoga stožera: Adnan Ornek.

Rezultati 3. kola: Široki Brijeg – Čelik 6:0, Željezničar – Zrinjski 2:0, Sloboda – Sarajevo 0:1, GOŠK – Zvijezda ’09 2:2, Radnik – Krupa 2:2, Mladost – Tuzla City 0:1.

Poredak: Široki Brijeg 7, Sarajevo, Zrinjski i Željezničar 6, Krupa i Radnik 5, Tuzla City 4, Zvijezda ’09 i Čelik 3, Sloboda, GOŠK i Mladost 1 bod.

Parovi 4. kola: Zvijezda ’09 – Željezničar, Sarajevo – GOŠK, Široki Brijeg – Radnik, Tuzla City – Sloboda, Čelik – Zrinjski, Krupa – Mladost.