Šest golova na Pecari i remi 3:3 sa Željom

Puno uzbuđenja i kiša golova u derbiju na Pecari. Nakon samo pola sata igre Široki je imao velikih 3:1, no Željezničar se uspio vratiti u nastavku i doći do boda.

“Plavo-bijeli” su poveli već u drugoj minuti. Dino Ćorić je odlično prošao po desnoj strani i ubacio pred gol Željezničara, a usamljenom Eninu nije bilo teško na drugoj vratnici ubaciti loptu u mrežu iza leđa Erića. Samo četiri minute kasnije Željo je došao do izjednačenja. Sada je zaspala domaća obrana i Krpić je neometan iz blizine pogodio za 1:1.

Široki Brijeg je uzvratio u 23. minuti. Nakon protuudara u kaznenom prostoru gostiju oboren je Bagarić i Petrović je pokazao na bijelu točku. Erić je pogodio gdje će pucati Jović, međutim šut je bio dovoljno precizan i jak da završi u mreži – 2:1. U 32. minuti uslijedio je novi protuudar domaćih, Bagarić je centrirao na drugu vratnicu, Kvesić visoko skočio i “zakucao” udarcem glavom za 3:1.

Osim je odmah početkom nastavka izvršio dvije izjmene, a u 58. i treću. I baš je Veselinović, samo pet minuta nakon što je ušao u igru pogodio prizemnim udarcem s dvadesetak metara za 3:2. Nakon udarca iz kuta i velike gužve u kaznenom prostoru Širokog Zec je u 74. minuti izjednačio za konačnih 3:3.

STRIJELCI: 1-0 Enin (2), 1-1 Krpić (6), 2-1 Jović (23-11m), 3-1 Kvesić (32), 3-2 Veselinović (63), 3-3 Zec (74) .

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Kvesić (78. Barišić), Matić, Dino Ćorić (78. Jurić), Jović, Marić, Kovačić, Hrkać (35. Stanić), Bagarić, Enin. Trener: Denis Ćorić.

ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović, Krpić, Ramović, Stanić (46. Pavić), Alispahić, Zajmović (58. Veselinović), Sadiković (46. Zec), Bojo, Osmanković, Sipović. Trener: Amar Osim.