Sarajevo jedva izvuklo bod s Pecare nakon sraza sa Širokim Brijegom

ŠIROKI BRIJEG – Unatoč činjenici da su 65 minuta imali igrača više “Plavo-bijeli” nisu uspjeli doći do pobjede u derbiju. Sarajevo se s(p)retno obranilo i drugi put u povijesti nosi bod s Pecare.

A počelo je da ne može bolje za izabranike Branka Karačića. Crnov je u 2. minuti izveo udarac iz kuta, Krstanović najviše skočio i spustio za Pandžu, a ovaj poslao loptu u mrežu iza leđa Pavlovića – 1:0 i erupcija oduševljena među domaćim navijačima, čiji su najvjerniji pripadnici “Škripari” slavili 20. rođendan. Da Široki ipak neće tako lako doći do pobjede pokazali su gosti u 13. minuti kada je Hebibović imao veliku prigodu, no Soldo je maestralno obranio. Pet minuta kasnije domaći vratar bio je nemoćan, iako je u prvi mah obranio udarac Novakovića. Lopta se pored uspavane obrane domaćih ponovno odbila do stopera gostiju koji je u drugom pokušaju glavom precizniji – 1:1.

U 25. minuti momčad s Koševa ostala je s desetoricom nakon što je u izglednoj situaciji za postizanje gola Balić srušio Krstanovića. Crnov je iz slobodnog udarca sa 17 metara pucao visoko preko gola.

A onda hladan tuš za domaće. Pandža je katastrofalno pogriješio, pobjegla mu je lopta ispod noge, Crnkić se sjurio prema golu Solde i rutinirano poentirao za 1:2. Do kraja prvog poluvremena Široki se nije uspio oporaviti od ovog šoka i ozbiljnije zaprijetiti Sarajlijama.

U nastavku ipak druga priča, zahvaljujući, između ostalog, i ulascima u igru Menala i Ivankovića. Ipak, za više od 2:2 – do kojih su “Plavo-bijeli” došli u 55. minuti, kada je Lončar centrirao, Wagner glavom spustio loptu za Menala, a ovaj s desetak metara silovitim udarcem “rasparao” mrežu Sarajeva – nije išlo, još dva boda ove sezone otišla su s Pecare. Istina, Široki je u drugom pokluvremenu pritiskao, imao posjed, uz to i tri odlične prigode u 64., 68. i 84. minuti, ali Wagner i Menalo nisu bili precizni.

Nakon utakmice puno zadovoljniji bio je trener Sarajeva Mehmed Janjoš koji je istakao da je Široki dobio da ne bi bilo nezasluženo dok je trener Karačić čestitao svojim igračima na borbi i želji ali nije bilo preciznosti.

STRIJELCI: 1-0 Pandža (2), 1-1 Novaković (20), 1-2 Crnkić (38), 2-2 Menalo (55).

Crveni karton: Balić (Sarajevo, 25.)

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Pandža, Plazonić (46. Plazonić), Krstanović, Baraban, Wagner, Ćorluka (46. Menalo), Lončar, Bralić, Crnov, Marković. Trener: Branko Karačić.

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Novaković, Sarić, Crnkić, Hebibović (65. Anđušić), Balić, Mihojević, Ćetković (85. Al. Bekić), Ahmetović (76. Am. Bekić), Ivetić. Trener: Mehmed Janjoš.