Rumunjski prvak Steaua golom razlike izvukao pobjedu nad Izviđačem

Rukometaši Izviđača izgubili su još jednu „tijesnu“ utakmicu, ovog puta od rumunjskog prvaka Steaue 28:29 (15:16), iako su uz malo sreće mogli i slaviti.

Prvih petnaestak minuta igralo se uglavnom gol za gol, ili su se momčadi izmjenjivale u minimalnom vodstvu. U 5.Minuti bilo je 2:2, u 7-oj je domaćin poveo 4:3, a već u slijedećoj prednost je bila na strani gostiju (4:5). Sredinom prvog dijela rezultata je bio u egalu (7:7), a onda su gosti otišli na dva gola prednosti u 18.minuti (7:9). Zanimljivo je da je u tim trenucima domaćin imao igrača više (od 15 – 19 minute), ali nije uspio kapitalizirati. Ipak je Izviđač uspio nešto kasnije povesti 11:10 u 23.minuti, pa su opet gosti bili u prednosti od gol, ili dva, a na odmor se otišlo pri rezultatu 15:16.

U prvih deset minuta slična igra kao i na početku susreta, s tim da je Izviđač u 47.minuti ima plus 2 (24:22) imao i kontru za plkus tri, ali suđeno je probijanje. Domaćina je u igri, unatoč tehničkim pogreškama držao mladi vratar Materj Mandić s nekoliko izvanrednih obrana u nizu, a prava je šteta što t nije iskorišteno na najbolji način. Gosti su ponovo okrenuli rezultat i u posljednjih deset minta držali prednost od jednog do dva gola. Na ruku im je išla i loša realizacija sedmeraca kod domaćina (zapucana tri u posljednjih deset minuta).

U posljednju minutu ušlo se s poravnatim rezultatom, 28:28, a gosti su na kraju „pasive“ zabili za vodstvo i ostalo je osam sekundi do kraja. Izviđač je uspio izboriti sedmerac na isteku vremena, ali udarac Ivanovića zaustavila je vratnica.

Vasilije Kaluđerović sa šest postignutih golova bio je najefikasniji u redovima Izviđača, Vedran Delić i Miljan Ivanović postigli su po pet, a Nikola Džono 4. Kod Steaue Stefan Vujić zabio je 8, Jonut Georgescu 5, Sabin Constantina 4, a vratari gostiju imali su 15 obrana, a domaćina jedanaest.

Sedmerci: Izviđač 8(4), Steaua 3(2)

Isključenja: Izviđač 2.minute, Steaua 8.minuta

IZVIĐAČ: Miličević, Alilović 1, Ivanović 5, Čutura 3, Vukšić, Džono 4, Primorac, Mataga, Kvesić (5 obrana), Vukić 1, Maretić 3, Kaluđerović 6, Mandić (6 obrana), Herceg, Mišetić G., Delić 5.

Trener: Mario Bjeliš.

STEAUA: Rapciuga, Mihalcea, Milošević 2, Stavrositu, Johansson 1, Becheru, Babasafari (8 obrana), Georgescu 5, Florea 2, Constantina 4, Vegar 2, Vujić 8, Aslanian 2, Merla (7 obrana), Grbavić 3.

Trener: Ovidiu Mihaila.