Rukometašice Izviđača ponovno bolje od Ilidže

LJUBUŠKI – Nastavlja se pobjednički niz rukometašica Izviđača, peta utakmica u nastavku i peta pobjeda. Nakon što su prije dvadesetak dana bile bolje u četvrtfinalu Kup-a rukometašice Izviđača su slavile i sinoć u utakmici 15. kola Premijer lige protiv rukometašica Ilidže.

Od samog početka domaće rukometašice su bile u rezultatskoj prednosti, osim početnih 0:1 i 1:2 gošći. Već u 8. minuti domaće su stigle do tri gola prednosti (6:3), a najveću prednost, od četiri pogotka, u prvom poluvremenu, imale su u 20. minuti (13:9). Do poluvremena gošće su uspjele stići do dva gola zaostatka, na poluvremenu je bilo 17:15 za domaće rukometašice.

U drugom poluvremenu, u prvih desetak minuta, rukometašice Ilidže su bile nešto agilnije i stižu do poravnanja rezultata na 19:19 u 40. minuti. Prijelome trenuci susreta odigrali su se između 41. i 44. minute, kada su sa po dva pogotka Martine Kraljević i Branke Majstorović domaće stigle do prednosti od četiri pogotka, koju su sačuvali do kraja susreta.

Trenerica Kornelija Klinac i ovaj put dobro je pripremila ekipu za susret s Ilidžom, imala je rješenje za igru „flastera“ na svojoj najboljoj rukometašici Mariji Boras.

Kod Izviđača, ponovno je odlična bila Martina Šumelj s 15 obrana i postignutim pogotkom, a Marija Boras, koja je skoro cijelu utakmicu igrala pod „flasterom“, postigla je 7 pogodaka. Izvrsnu partiju pružila je Dea Vuković koja je osim postignutih šest pogodaka preuzimala odgovornost u najvažnijim trenutcima. Martina Kraljević se ponovno iskazala efikasnošću sa šest pogodaka , dok se Branka Majstorović pet puta upisala u listu strijelaca.

Već za sedam dana ove dvije ekipe se ponovno sastaju u uzvratnoj utakmici četvrtfinala KUP-a u Ilidži, gdje rukometašice Izviđača brane prednost od sedam pogodaka iz prvog susreta.

RK Izviđač Autotransport – RK Ilidža 27:25 (16:14)

ŽRK Izviđač: Martina Šumelj (15 obrana, 1 gol), Gudelj (1 sedmerac), Matea Šumelj, Vrdoljak, Anđela Boras, Boto, Mišetić, Vuković 6, Nosić 2, Tambić, Marija Boras 7/4, Majstorović 5, Kraljević 6.
Trener: Kornelija Klinac

RK Ilidža: Merdžanić (4 obrane), Trogrlić (8 obrana), Galijatović, Mihajlović 1, Pavlović 3, Dejanović 7/5, Ždrale, Hadžiselimović 6, Muhović, Pašović 1, I. Škaljić 1, Pamuk, Imširović 6, N. Škaljić, Pandurević.
Trener: Elvir Barucija.

Isključenja: Izviđač 8 minuta, Ilidža 4 minuta.
Sedmerci: Izviđač 4/4, Ilidža 5/4.