Rukometašice Izviđača pobijedile Miru

U derbi susretu 9.kola Premier lige rukometašice Izviđača pobijedile su Miru iz Prijedora 40:30 (21:15) i zadržale drugo mjesto na ljestvici.

S dva gola Ane Vrančić i jednim Marije Boras domaće su rukometašice u 2.minuti vodile 3:0. Nakon toga su gošće u slijedećih šest minuta postigle pet golova, a domaćini dva pa je u 8.minuti bilo 5:5. Do 21.minute obje ekipe su postizale u serijama po gol, ili dva pa se u posljednjih deset minuta prvog poluvremena ušlo s poravnatim rezultatom 13:13, s tim da gošće nisu niti jednom bile u vodstvu.

Serijom 3:0 od 21-23.minute Izviđač je poveo s tri gola razlike, a završnom serijom 4:0 otišao na odmor s prednošću od šest golova 21:15.

Još jednom serijom 3:0 domaćin je u 35.minuti imao velikih osam golova prednosti i bilo je jasno da gošće neće uspjeti ugroziti sigurnu pobjedu domaćina koja je na kraju iznosila velikih deset golova razlike, 40:30.

U pobjedničkoj ekipi Ana Vrančić postigla je 13, Marija Boras 12, Josipa Tomić 8, Zora Kraljević 3, a Marija Gudelj 2 gola.

Kod gošći iz Prijedora najefikasnija je bila Dragana Mutić s 11 golova, Azra Bašanović postigla je 10, a Jelena Mutić i Branka Majstorović po 3.

Za najbolje igračice susreta proglašene su Ana Vrančić (Izviđač) i Dragana Mutić (Mira).

Momčad Izviđača 2 koja se natječe u Prvoj ligi FBiH – skupina Jug gostovala je u Jablanici gdje je nadigrala domaću Neretvu 35:23 (18:10).

Strijelce Izviđača predvodili su Milan Vukšić s 8 golova, Mirko Mišetić zabio je 7, Nikola Primorac 6, Miloš Kos 4, dok su Marin Alilović i Mihael Bebek postigli po tri.