Rukometašice Izviđača nakon početnog zagrijavanja uvjerljivo savladale ekipu Mire iz Prijedora

Rukometašicama Izviđač Central osiguranje, prvih tridesetak minuta utakmice, trebalo je za zagrijavanje na „radnu temperaturu“, kako bi u drugom poluvremenu „postavile stvari na svoje mjesto“ i uvjerljivo savladale žilavu ekipu Mire iz Prijedora.

Prvih trideset minuta domaće su odigrale „s pola gasa“, s puno grešaka što je omogućilo gošćama, predvođenima s Anđelom Stojanović i Azrom Bašanović, da utakmicu drže u neizvjesnosti.

Domaće rukometašice i gošće su se izmjenjivale u vodstvu. U 12. minuti bilo je 6:6, u 16. „Skautice“ su povele 8:6, da bi gošće u 23. minuti imale prednost 14:13, a 26. 16:15. U završnici poluvremena, naše rukometašice serijom 4:1 stječu dva gola prednosti, s kojom odlaze na odmor (19:17).

U drugom poluvremenu rukometašice Izviđača su se uozbiljile, raspucale su se Marija Boras, Ana Vrančić i Matea Nosić, a gošće su sve više posustajale tako da je prednost na strani „Skautica“ rasla iz minuta u minut. Već u 35. minuti prednost se povećala na pet pogodaka (24:19), u 46. minuti bilo je 33:26. Rukometašice Mire malo su bljesnule od 47. do 49. minute, kad su s tri vezana pogotka, stigle do četiri gola zaostatka (33:29). “skautice” u završnici ubacuju u „brzinu više“ i stižu do uvjerljive pobjede rezultatom 42:33.

Najefikasnije u redovima Izviđača bile su Marija Boras s 16, Ana Vrančić s 9 i Matea Nosić s 8 pogodaka. Martina Šumelj je skupila devet, a Ivana Petrović četiri obrane.

Za gošće 28 od 33 pogodaka postigle su Anđela Stojanović 16 i Azra Bašanović 12, a Bogdana Sekulić je obranila 11 udaraca.

ŽRK Izviđač Central osiguranje – ŽRK Mira 42:33 (19:17)

ŽRK Izviđač CO: Martina Šumelj (9 obrana), Petrović (4 obrana), Mateja Šumelj 3, Prskalo, Miloš 1, Kulić, Vrančić 9, Miočević, Grbavac, Nosić 8/1, Gudelj 4, Boras 16/6, Kraljević, Brkić, Tomić 1.
Trener: Zvonko Herceg.

ŽRK Mira: Sekulić (11 obrana, 1 sedmerac), D. Gligorević, Bašanović 12, Suvajac, Tintor 1, Miljuš, Bilbija 1, Krecelj, Stojanoić 16/4, Mutić 3, M. Gligorević, Karagić.
Trener: Darko Gligorević.

Isključenja: Izviđač CO 10 minuta, Mira 6 minuta.
Sedmerci: Izviđač CO 8/7, Mira 4/4.

U posljednjem 11. kolu, prvog dijela, naše rukometašice putuju u Brčko gdje će odmjeriti snage s ŽRK Jedinstvo.