Rukometašice Gruda 5. kola prije kraja nove/stare prvakinje Bosne i Hercegovine

GRUDE – Derbi utakmica Premijer lige BiH za rukometašice je potpuno opravdala očekivanja. Veoma kvalitetna igra, mnoštvo odličnih akcija, kontri, bravuroznih vratarskih obrana….

Nakon početne prednosti grudskih rukometašica, gošče iz Tuzle u 10 minuti izjedančavaju rezultat na 4:4, a onda i dva puta imaju prednost od jednog gola. Zadnje izjednačenje rezultata je bilo u 19. minuti kad je rezultat glasio 8:8. Od tada pa do kraja poluvremena Gruđanke su imale stalno prednost od 1 ili 2 gola, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 13:12.

hzrkgr10042016 2

Onda aktualne prvakinje kreću furioznim tempom i od 33. do 43. minute prave 7:1 što je utakmicu potpuno usmjerilo na njihovu stranu. U zadnjih 15 -ak minuta prednost domaće ekipe još raste do krajnjeg rezultata utakmice 30:21.

Može se reći da je tuzlansku ekipu od znatno težeg poraza spasla vratarka Hava Huskić koja je osim tri sedmerca obranila i nekoliko zicera.

Što se tiče grudskih rukometašica one su još jednom pokazale da su najbolja ženska rukometna ekipa u Bosni i Hercegovini i 5 kola prije kraja Premijer lige su otišle na rekordnih 18 bodova prednosti ispred Jedinstva Adler i tako i teoretski potvrdile naslov prvakinja BiH. Kao i u većini utakmica ove godine sve igračice su odigrale dobro u obrani , naravno na čeku sa Anicom Gudelj, a u napadu nije bilo izrazitog strijelca, jednostavno sa svih pozicija su Gruđanke punile mrežu gošći.

hzrkgr10042016 1

Na kraju utakmice radost i veselje sa igračicama i navijačima podijelio je načelnik Općine Grude, Ljubo Grizelj koji je čestitao igračicama i trenerici na ovom velikom uspjehu.

HŽRK Grude Autoherc – ŽRK Jedinstvo Adler Tuzla 30:21 (13:12)

HŽRK Grude Autoherc: Anica Gudelj (14 obrane + 1 sedmerac), Anđela Milas, Amanda Marić 5, Nikolina Čutura 5(1), Marija Gudelj, Ana Vrančić 5, Josipa Braćić 6, Matea Bandić, Andrea Prusina 5, Ana Kondža, Ana Nikić, Klara Mikulić, Anita Azinović 4, Tina Bnadić.
Trener: Zlata Zubac
Sedmerci: 4(1)
Isključenja: 2 min

ŽRK Jedinstvo Adler Tuzla: Hava Huskić,Indira Horozović 1, Marija Belušević, Nermina Kušmić 2, Marijana Sorak 4(2), Zorica Bošković 5(1), Sanja Katić 3, Sabina Zupčević 2, Admira Zvekić 4, Amila Dervišbegović, Jasmina Osmanović
Trener:Zvjezdan Tomić
Sedmerci:5(3)
Isključenja: 8 min

hzrkgr10042016 4

Do kraja prvenstva ima još 5 kola i sigurno će ih nove/stare prvakinje odigrati maksimalno korektno i odgovorno i pokušati ostati neporažene. Već sljedeći vikend slijei gostovanje u Mostaru kod Katarine.

Igračicama i trenerici čestitke za ovaj veliki povijesni uspjeh!