Rukometaši Širokog poraženi su od Rukometne akademije Čapljina

Rukometaši Širokog poraženi su od Rukometne akademije Čapljina 29:36 (14:16) u susretu drugog kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg Bosne igranom u dvorani Tucak u Širokom Brijegu.

Iako konačni rezultat to ne govori, utakmica je sve do posljednjih pet minuta bila u egalu, a mladi Širokobriježani su tek u završnici posustali i upisali prvi ovosezonski poraz.

Čapljina je vodila veći dio susreta, no više od dva pogotka razlike, a točno na polovici drugog dijela susreta igrači trenera Mihovila Bilaća su izjednačili te u su u jednom trenutku i vodili. Kada se činilo da će utakmica ući u neizvjesnu završnicu, baš poput one iz prvog kola kada je Široki slavio protiv Zrinjskog, RA Čapljina je u posljednjih pet minuta pojačala tempo i osigurala dostatnu zalihu pogodaka za posljednje trenutke utakmice, a domaći su pali te nisu imali snage za povratak u utakmicu.

RA Čapljina je upisala prvu ovosezonsku pobjedu s obzirom da je u prvom kolu bila slobodna momčad dok je HRK Široki upisao prvi poraz.

Goste su do pobjede predvodili Krešić s devet pogodaka, Akrapović sa šest, a Previšić i Jakić su dodali po pet. Kod Širokog se ponovno izdvojio dvojac Mate Marušić i Leo Hrkać koji su postigli po sedam pogodaka.

U trećem kolu HRK Široki je slobodna momčad dok u četvrtom kolu gostuje u Kiseljaku.

Više fotografija na: Bljesak.info