Rukometaši mostarskog Zrinjskog nakon 927 dana zaustavili nepobjedivosti Izviđača

Rukometaši mostarskog Zrinjskog su u Gradskoj športskoj dvorani, sasvim zasluženo, nanijeli prvi poraz rukometašima Izviđač Central osiguranje u jednoj službenoj utakmici u organizaciji RS BIH nakon točno 927 dana nepobjedivosti u svojoj dvorani. Naime, zadnji put Izviđač je poražen u Ljubuškom od momčad banjalučkog Borca, rezultatom 27:25, 13.05.2015. godine u utakmici razigravanja za Prvaka BiH, za sezonu 2014/2015.

Zrinjski je bio bolji i nadigrao je domaće rukometaše koji su sagorjeli u želji da se revanširaju Mostarcima za poraz u KUP-u. Rukometaši Zrinjskog pred 2500 gledatelja nisu imali što izgubiti i tako su krenuli od prve minute, čvrsto u obrani i efikasno u napadu. Vratar Goran Anđelić, koji je skupio 16 obrana, bio je nerješiva enigma za domaće rukometaše, dok, na drugoj strani, domaćim vratarima ništa nije polazilo od ruke, obranili su ,nevjerojatno, tek jedan šut u okvir svojih vrata.

Izviđač je može se reći solidno odigrao, tek, prvih 20-tak minuta kada je imao i tri gola prednosti (10:7, 21. minuta). Nakon prilika da odu na četiri–pet pogodaka prednosti, nisu realizirali napade u nekoliko navrata i tu je počeo pad u igri. Osokoljeni Mostarci polagano preuzimaju inicijativu i preko raspoloženih Vistropa i Delića do kraja poluvremena uspijevaju poravnati rezultat na 11:11.

U drugom poluvremenu Zrinjski u 34. minuti dolazi do prednosti (14:13) koju ne ispušta do kraja susreta. Izviđač se nije predavao, ali mu ništa i pored velike borbenosti i želje i podrške s tribine nije polazilo od ruke. Na koncu Zrinjski je zasluženo slavio rezultatom 31:25.

U ekipi Izviđača najefikasniji su bili David Mandić s sedam pogodaka, Božidar Leković s pet i Marko Vukić s tri pogotka.

Kod Zrinjskog Filip Vistrop i Vedran Delić postigli su po osam pogodaka, Mladen Bošković pet i Marijano Marić četiri.

Svako prvo ime susreta bio je Vratar Zrinskog Goran Anđelić s 16 obrana.

RK Izviđač – HMRK Zrinjski 25:31 (11:11)

RK Izviđač CO: Kvesić, Grbavac (1 obrana), Miličević 1, Mišetić, Alilović 2, Mandić 7/3, Marković, Čutura 2, Leković 5, Jarak 2, Bubalo 1, Kaluđerović 2, Vukić 3, Vukšić, Rodin, Jozinović.

Trener: Silvio Ivandija.

HMRK Zrinjski: Džidiđ, Anđelić (16 obrana), Vistrop 8, Doko 5, Bošković, Delić 8/1, Ivanović, Babić, Kozina, Marić 4, Zulj, Kordić 3, Šoljić 3.

Trener: Zdravko Medić.

Isključenja: Izviđač 8 minuta, Zrinjski 12 minuta.
Sedmerci: Izviđač 3/3, Zrinjski 1/1.

U sljedećem 10. kolu rukometaši Izviđač Central osiguranja gostuju u Vogošći gdje će ponovno odigrati derbi susret kola protiv istoimene momčadi.