ŠIROKI BRIJEG – Nogometaši Radnika po prvi put u povijesti kluba ostvarili su plasman u finale Kupa naše zemlje nakon što su danas eliminirali Široki Brijeg.

Meč igran na stadionu Pecara okončan je pirovom pobjedom domaćina rezultatom 2:1, nakon što je prvi meč u Bijeljini pripao Radniku rezultatom 1:0. Od početka utakmice Široki Brijeg je bio bolji tim, imao je loptu u svom posjedu, ali je prva prava prilika uslijedila tek u 26. minuti kada je domaćin došao i u vodstvo. Boris Pandža je glavom uspio matirati Asmira Avdukića nakon kornera s lijeve strane, piše ScSport.ba.

Mogao je Široki Brijeg udvostručii vodstvo i u 40. minuti, ali je Pandža ovog puta spriječen, nakon ponovnog pokušaja glavom poslije kornera sa desne strane. U 52. minuti pred golom Radnika nije se najbolje snašao Ivan Krstanović. Potom se dobro u kaznenom prostoru nije snašao ni Wagner nakon dodavanja Crnova. U 66. minuti Zvonimir Kožulj je sjajnim šutem iz slobodnjaka povisio na 2:0.

Slavlje je trajalo svega tri minute pošto je u 69. dosuđen kazneni udarac za Radnik nakon što je u šesnaestercu oboren Marko Obradović. Siguran izvođač bio je Adnan Šećerović za smanjenje rezultata. Minutu kasnije Obradović ne koristi dobru priliku nakon što je zaobišao Bilobrka, ali i loše šutirao.

Široki Brijeg – Radnik 2:1

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Pandža, Barišić, Ćorić (od 46. Marković), Krstanović, Wagner, Kožulj, Sesar, Brekalo, Ajayi, Crnov (od 81. Kresinger). Trener: Slaven Musa.

RADNIK: Avdukić, Hodžić, Beširević, I. Jakovljević, Memišević, Zeljković, Obradović, Maksimović (od 84. Krsmanović), Srećković (od 82. Lazić), S. Jakovljević, Šećerović (od 75. Mašić). Trener: Slavko Petrović.