Prvakinje prejake za Izviđač

Utakmica dvije do sada neporažene ekipe u Premijer ligi je potvrdila dominaciju aktualnih prvakinja u domaćem prvenstvu. Iako je najavljivana kao derbi ,taj epitet je opravda samo zbog mjesta na ljestvici današnjih protivnika. Razlika u kvaliteti je velika tako da je ovo bila još jedna sigurna i uvjerljiva pobjeda Gruđanki.

Sami početak utakmice je protekao u ispitivanju snaga, a kako je vrijeme odmicalo domaće rukometašice su preuzimale inicijativu i pomalo stvarati prednost. Nakon rezultata 8:7 u 18. minuti prednost grudske ekipe više nije bila manja od 2 gola , a u 29. minuti je bila čak 6 golova. Ipak gošće u zadnja dva minuta smanjuju rezultat na 17:13 i tako se ide na odmor.

Prvi gol u drugom dijelu utakmice postižu Ljubušake , a onda slijedi period furiozne igre prvakinja.Za devet minuta prave seriju od 7:0 i rješavaju pitanje pobjednika. Utakmicu su Gruđanke privele kraju rutinski, održavajući prednost od 10-ak golova.

Sjajnu utakmicu je odigrala kompletna ekipa HŽRK Grude,. Cure trenerice Kornelie Leko su danas demonstrirale moć na svim pozicijama i jednostavno protivniku nisu dale nikakvu nadu za eventualni uspjeh.

Za najbolje igračice su proglašene Amanda Marić iz HŽRK Grude i Josipa Tomić iz ŽRK Izviđač CO.

HŽRK Grude – ŽRK Izviđač CO Ljubuški 34:24(17:13)

HŽRK Grude: Darjana Vukliš ,Nikolina Petrović, Amanda Marić 6, Nikolina Čutura 14(3), Andrea Soldo, Ana Nikić, Ana Mikulić, Andrea Boras, Klara Mikulić 1, Lejla Kasumačić 4, Edina Demić 6, Anita Azinović 3, Anđela Boras, Diana Pelivan 2.
Trener: Kornelija Leko

Sedmerci: 3(3)
Isključenja : 8 min

ŽRK Izviđač CO Ljubuški: Blaženka Pandža, Ivana Petrović, Katarina Prskalo, Amdrea Vrdoljak 1, Ana Vrančić 6, Marija Gudelj 1, Marija Boras 1(1), Josipa Tomić 11(2), Andrea Papac, Kristina Barišić 4.
Trener: Ivan Lovrić

Sedmerci: 4(3)
Isključenja: 10 min

U idućem kolu HŽRK Grude gostuje kod ekipe Ilidže s kojom se prije toga sastaje u Grudama u četvrtak 29.11.2018.g u 19,00 sati u okviru 1/8 finala KUP-BiH.