Preokreti i dobra košarkašaka utakmica na Pecari i nova pobjeda domaćina u drugoj ABA ligi

Košarkaši Širokoga vratili su se na pobjedničke staze. Nakon domaćeg prvenstvenog poraza od Sparsa igrači Krunoslava Krajnovića dobili su dvoboj 4. kola Druge ABA lige protiv srbijanskog prvoligaša Novog Pazara i sa skorom 3-1 nalaze se trenutno u gornjem dijelu poretka. Konačni rezultat je glasio 79:71 (24:17, 19:27, 10:10, 26:17).

Gosti iz Novoga Pazara su dobro ušli u utakmicu, te nakon dvije uvodne minute imali vodstvo 8:5 uz dvije pogođene trice Numanovića i bivšeg igrača Sparsa, Adija Zahiragića. Široki je pak odgovorio serijom 10:2 prešavši u vodstvo 15:10 nakon svega odigranih tri i pol minute utakmice. Vodio je domaćin kasnije i sa 20:12, a na koncu prve četvrtine semafor je pokazivao 24:17.

Sjajno su Širokobriježani ušli i u drugu četvrtinu, te serijom 7:0 stekli prvu osjetniju prednost od 31:17, no pri rezultatu 33:20 razigrali su se gosti te svojom serijom 12:2 spustili zaostatak na podnošljivih 35:32. Kod vodstva Širokoga 40:35 uslijedila je nova serija gostiju, ovaj put od 6:0 za prelazak u vodstvo od 41:40 što će zadržati i do kraja poluvremena, te na veliki odmor otići vodstvom 44:43.

Suparnici su se u uvodnim minutama drugoga poluvremena nastavili smijenjivati u vodstvu da bi gosti pri rezultatu 50:49 za Široki načinili seriju 5:0 i poveli 54:50. Goran Filipović je na nešto manje od dvije i pol minute do okončanja treće dionice zabio tricu kojom smanjuje na 53:54, no bio je to ujedno rezultat kojim je četvrtina završena, jer u završnih 150 sekundi ni jedni ni drugi ništa nisu pogodili, pa je gostujuća momčad završivši ovu dionicu s neodlučenih 10:10 sačuvala tu minimalnu prednost koju je imala i na kraju poluvremena.

Gosti u završnih deset minuta postižu prve poene za vodstvo 56:53, ali dvije vezane trice zabija raspoloženi Čolak i Široki stiže do prednosti 59:56, a nešto kasnije i 62:57, međutim kako se igralo u serijama Novi Pazar je napravio svoju seriju od 10:2 i poveo 67:64 na četiri minute do završetka dvoboja.

Ipak, slično kao i u prethodnom dvoboju protiv Dynamica Širokobriježani bolje igraju te posljednje minute, Filipović i Čolak pogađaju nove trice i Široki stiže do prednosti 72:67. To su ujedno bili ključni trenuci večerašnjeg sraza, jer je domaćin stečenu prednost ipak na pametan način sačuvao do kraja i slavio s konačnih 79:71.

Najbolji pojedinci u redovima pobjedničke momčadi bili su Goran Filipović s 19 poena i 7 asistencija, Dario Drežnjak sa 17 poena i 7 skokova, Mateo Čolak sa 17 poena i 4 skoka (uz samo jedan promašen šut). Milan Vulić je predvodio goste sa 16 poena i 4 skoka, Korać je dodao 15 poena i 6 asistencija, a Numanović 14 poena.

Utakmica 4. kola Druge ABA lige:

HKK Široki – OKK Novi Pazar 79:71 (24:17, 19:27, 10:10, 26:17).

HKK ŠIROKI: Naletilić, Kraljević 4, Filipović 19, Čolak 17, Zubac 6, Bošnjak, Karačić 5, M. Čović 2, M. Drežnjak 7, D. Drežnjak 17, Damjanović, Batinić 2. Trener: Krunoslav Krajnović.

OKK NOVI PAZAR: Brunčević 7, Zahiragić 3, Vulić 16, Numanović 14, Novaković, Islamović, Todorović 10, Korać 15, Nešović, Matović, Vučićević 6. Trener: Oliver Petrović.

Rezultati 4. kola:

Rogaška – Dynamic 71:67, Sloboda – Split 84:73, Lovćen – Helios 81:77 (3. pr.), Spars – Sutjeska 68:85, MZT – Borac 76:69, Široki – Novi Pazar 79:71.

Poredak:

MZT 4-0, Borac, Sutjeska i Široki 3-1, Split, Helios, Rogaška i Lovćen 2-2, Sloboda, Novi Pazar i Dynamic 1-3, Spars 0-4.