Preko atmosfere za pamćenje i slatke pobjede nad Sarajevom do četvrtzavršnice Kupa BiH

Široki je u četvrtzavršnici Kupa BiH! Još jedna drama na Pecari i još jedna pobjeda „Plavo-bijelih“ u odličnoj utakmici, kvalitetom i tempom svakako iznadprosječnom za b-h prilike.

U prvih pola sata Široki je diktirao ritam, poveo 1:0 i imao gredu (B. Vukoja u 20. minuti), a u ostatku utakmice momčadi su se izmjenjivale u fazama nadmoći, po posjedu, prigodama i golovima. Izabranici Tonija Karačića poveli su u 30. minuti kada je Matić odlično šutirao glavom, Kovačević sjajno obranio, no na njegovu nesreću lopta se odbila ravno na nogu Ćoriću koji je „zakucao“ za 1:0. Gosti su izjednačili gotovo iz ničega, Šabanović je u 37. minuti pokušao centrirati, lopta mu je prešla preko noge i odsjela u suprotnim rašljama iznenađenog Miškića – 1:1.

Sarajevo je povelo 2:1 u 59. minuti. Nakon kontre Hebibović je izbio sam pred gol Širokog i pored istrčalog Miškića rutinirano pogodio za vodstvo gostiju. U 75. Široki je ipak stigao do izjednačenja. Nakon velike gužve u kaznenom prostoru Sarajeva najprisebniji je bio Kovačić i plasirao loptu pod gredu za 2:2.

Nekoliko trenutaka kasnije došlo je do 15-minutnog prekida nakon ubacivanja predmeta u teren sa sjeverne tribine. Tom prigodom navodno je pogođen i netko od gostujućih igrača pa je Mujić poslao igrače obje momčadi u svlačionicu.

Samo minutu po nastavku igre Vukoja je odigrao povratnu loptu za Enina, a ovaj sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora u same rašlje – 3:2. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat ove dramatične utakmice.

STRIJELCI: 1-0 Ćorić (30), 1-1 Šabanović (37), 1-2 Hebibović (59), 2-2 Kovačić (75), 3-2 Enin (76).

CRVENI KARTON: Franjić (87).

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Cipetić, Matić, Barišić (74. Franjić), Ćorić (90. Z. Vukoja), Jović, B. Vukoja, Kovačić, Hrkać (27. Mašić), Bagarić, Enin. Trener: Toni Karačić.

SARAJEVO: Kovačević, Hodžić, Šabanović (52. Tatar), Lazić, Hebibović, Gavrić (58. Rahmanović), Velkoski, Milanović (72. Letić), Đokanović, Šerbečić, Handžić. Trener: Husref Musemić.