Prazne mreže u derbiju Širokoga Brijega i Radnika

Znalo se da će Radnik i ovoga puta biti tvrd orah na Pecari, no nakon onih 6:0 protiv Čelika u prethodnom prvenstvenom kolu nekako se vjerovalo da će igrači trenera Borisa Pavića upisati novu prvenstvenu pobjedu što se ipak nije dogodilo i gosti na kraju posve zasluženo odnose bod put Semberije.

Oni su do istoga došli jednom pametnom igrom i ako ćemo objektivno govoriti ljepše su igrali od domaćina, jer je kod njih svaka akcija polazila loptom po zemlji, dok su domaćini dobrim dijelom susreta preskakali igru, te pokušavali nešto visokim loptama koje u današnjem nogometu sve teže i Englezima prolaze. Sve se to događalo usljed velikog presinga što su ga gosti iz Bijeljine činili na zadnju liniju širokobriješke obrane, vidjelo se da njihova taktika, kao i igra imaju i glavu i rep, pa čak i onih završnih desetak minuta kada su taktički izležavanjem po travnjaku odugovlačili, te činili sve što je u njihovoj moći da bi ostvarili željeni cilj. U toj završnici je i trener Mladen Žižović možda i namjerno zaradio isključenje, jer dok je on napustio “kućicu” s pričuvnim igračima i udaljio se van travnjaka sve to je potrajalo gotovo četiri minute a sveukupna nadoknada vremena u drugom poluvremenu iznosila je pet minuta!

Široki Brijeg je u početnoj fazi utakmice imao posjed lopte, ali nije uspio kao protiv Čelika razviti igru po krilnim pozicijama, te na taj način kreirati možebitne opasnosti pred suparničkim vratima. Itekako se osjetio taj izostanak Tomislava Turčina, u dosadašnjim utakmicama tekuće sezone vjerojatno i najboljeg širokobriješkog igrača. Istina, Eliomar se trudio, pokušavao u prvih 45 minuta, no ipak to nije ta igračka razina. Trudio se i Dino Ćorić na ovoj poziciji u nastavku dvoboja, no očigledno on još nije onaj pravi stari Dino kakvoga smo navikli prije ozljede zbog koje je zadnjih par mjeseci izbivao s travnjaka.

Štoviše, prvi su zaprijetili gosti u 15. minuti kada su oduzeli loptu na sredini terena, krenuli u kontru, te došli u izglednu situaciju za gol preko Irfana Hadžića koji s nekih 15 metara ipak upućuje dosta loš udarac.

Bagarić je na drugoj strani u 18. minuti ubacio dobru, neugodnu loptu s lijeve strane, ali su obrambeni igrači Radnika to očistili unutar svoga peterca. Ćorluka je sa suprotne desne strane ubacio loptu u 26. minuti, a Bagarić glavom sa nekih 6 metara gađao povrh gola.

I Čabraja je u 34. minuti s te desne strane pokušao naći Bagarića, ali je lopta bila malo prejaka, pa je od strane širokobriješkoga napadača izostao pravi udarac. Samo minutu nakon toga Đurić iz prekida s lijeve strane ubacuje pred gol domaćih, Martinović je prvi na lopti, njegov udarac sa 6-7 metara zaustavlja Bilobrk, a potom njegovi suigrači izbacuju loptu u udarac iz kuta.

Peco je u 39. minuti imao novu priliku za goste uputivši jako dobar udarac pod gredu s 15 metara, ali je Bilobrk i to nekako izbacio u korner. Nedugo nakon toga iskusni Đurić zbog nesportskoga ponašanja postaje prvi igrač s javnom opomenom, na poluvrijeme se odlazi bez pogodaka i zapravo dobro što je tako, jer su gosti u prvih 45 minuta bili nešto bliži vodstvu.

Prvi je u nastavku zaprijetio Ćorluka nakon kornera kojeg je u 53. minuti izveo Marić, a bočni igrač Širokog Brijega uputio udarac glavom pod gredu, ali se istakao i gostujući vratar Mladen Lučić izbacivši loptu vrhovima prstiju.

Domaći kapetan Josip Barišić, koji je imao rođendan na dan utakmice, s 30-ak metara je u 72. minuti iz slobodnjaka dodao loptu “kroz” živi zid za Popovića, ali ovaj nije najbolje reagirao i dobro osmišljena akcija je otišla u nepovrat.

Marić je u 90. minuti uputio još jedan ubačaj iz kuta, ovom prilikom Bagarić bio najviši u skoku, te za par centimetara iznad gola poslao loptu. U drugoj od tih pet minuta sudačke nadoknade zaprijetio je i Jurić kojeg upotrebljivom loptom pronalazi Barišić, pa Jurić ostaje sam u šesnaestercu na desnoj strani, ali gađa malo pokraj suprotne vratnice tako da do promjene rezultata ipak nije došlo. Ali je zato došlo do promjene na vrhu poretka pošto je Željezničar zahvaljujući pobjedi u Ugljeviku izbio na vrh poretka, dok su “plavo-bijeli” s Pecare trenutno drugi sa 8 prikupljenih bodova.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Gledatelja: 1.500. Sudac: Adis Mulahasanović (Sarajevo). Utakmica 4. kola PL BiH: Široki Brijeg – Radnik 0:0 (0:0). Žuti kartoni: Barišić i Marić (Široki Brijeg)/ Đelmić i Mekić (Radnik).

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk – Ćorluka (od 79. Jurić), Kovačić, Barišić, Marković, Matić, Begonja, Marić, Čabraja (od 59. Popović), Eliomar (od 46. Ćorić), Bagarić. Šef stručnoga stožera: Boris Pavić.

FK RADNIK: Lučić – Merajić, Aleksić, Martinović, Mekić, Đelmić (od 66. Glišić), Popara (od 76. Šantić), Vasić, Đurić, Peco, Hadžić (od 87. Brković). Šef stručnoga stožera: Mladen Žižović.

Rezultati 4. kola:

Široki Brijeg – Radnik 0:0, Čelik – Zrinjski 1:0, Zvijezda ’09 – Željezničar 1:3, Sarajevo – GOŠK 1:1, Tuzla City – Sloboda 0:1, Krupa – Mladost 2:2.