U posljednjoj utakmici polusezne nogometaši Gruda i Troglava podijelili bodove

Proteklog vikenda odigrane su posljednje utakmice jesenjeg dijela nogometne sezone Druge lig Jug.

Nogometaši HNK Grude i NK Troglav 1918 iz Livna odigrali su čvrstu utakmicu u kojoj su na kraju podijelili bodove (1:1). Na početku utakmice bolje su se snašli Gruđani, a u 26. minuti postignut je prvi pogodak. Odličan pogodak pod prečku vratara iz Troglava postigao je kapetan HNK Grude Mario Mikulić – Pavo. S minimalnom prednošću Gruda od 1:0 otišlo se na poluvrijeme utakmice. U drugom dijelu utakmice, na asistenciju Filipa Čačije pogodak za 1:1 postigao je Pere Čolak u 51. minuti.

Do kraja utakmice nije bilo puno šansi, a igrači Troglava od 73. minute igrali su s igračem manje, nakon što je Marin Krišto dobio direktan crveni karton zbog namjernog udaranja laktom. Iako je utakmice bila čvrsta, međutim loš i blatnjav teren u Grudama nije dozvoljavao pretjerano kvalitetnu igru.

Utakmicu je obilježila i gromoglasna podrška gostujućih navijača, koja je tijekom cijele utakmice bodrila svoje navijače, dok je s druge strane Gruđana tek bilo nekolicina njih.

Gruđani su polusezonu završili na 11. mjestu. U 14 utakmica ostvarili su tri pobjede, pet remija i šest poraza.

Nastavak utakmica u drugom dijelu sezone Druge lige Jug bit će na proljeće 2017. godine.