Poraz Izviđača u Mostaru od Zrinjskog

MOSTAR – Rukometaši Zrinjskog sinoć su, nakon 13 uzastopnih pobjeda u prvenstvu Premijer lige i pobjede u Goraždu u četvrtfinalnoj KUP utakmici, nanijeli drugi poraz „Skautima“ u ovogodišnjem natjecanju.

Izviđač je u utakmicu, koja se igrala u dvorani „Bijeli Brijeg“, istrčao u oslabljen, nedostajali su ponajbolji igrač u ovoj sezoni Josip Šarac i Ivan Ereš koji su na pripremama s Kadetskom reprezentacijom Hrvatske, ozlijeđeni vratar Milan Tolić, bolesni David Mandić. Ekipi su se u posljednji čas priključili Kristijan Jarak i Mario Pavrak, nakon povratka s priprema Juniorske reprezentacije BiH. Trener Grbavac u ekipu je morao priključiti Josipa Grbavca, Matea Rodina koji su također imali zdravstveni poteškoća u proteklom periodu i nisu bili u trenažnom procesu.

U prvom poluvremenu Izviđač se ravnopravno nosio s ambicioznim domaćinom koji u nastavku sezone igra kao preporođen i iz deset utakmica ostvario je sedam pobjeda, jedan remi i samo dva poraza. Prvo poluvrijeme igralo se izjednačeno, i završilo je rezultatom 17:17.

U drugom dijelu Plemići nošeni publikom dali su svoj maksimum, te su preuzeli vodstvo koje nisu ispuštali do kraja utakmice. Na kraju velika i zaslužena pobjeda Zrinjskog rezultatom 37:32.

Kod Izviđača najviše pogodaka postigli su Matej Hrstić sedam i Josip Ereš šest.

Zrinjski su do velike pobjede vodili Marijano Marić i Ante Pavlak sa po sedam pogodaka. Šet pogodaka postigao je Marin Perić, a po pet pogodaka postigli su Mladen Bošković, Bernard Mandarić i Damir Džeba.

HMRK Zrinjski – HRK Izviđač 37:32 (17:17)

HMRK Zrinjski: Šakota, Paradžik, Anđelić, Doko 1, Perić 6, Bošković 5, Kožulj, Mandarić 5/1, Sarajlić 2, Vidačak, Šoljić, Nakić, Pavlak 7/2, Džeba 5, Babić, Marić 7.
Trener: Zdravko Medić.

HRK Izviđač: Ivanković (9 obrana, 1 sedmerac), A. Grbavac (5 obrana), Miličević 3, J. Ereš 6, Grgić, Marković, Čutura 3, Jarak 3, A. Grbavac 3, Primorac 1, J. Grbavac 3, M. Pavlak 3, S. Mandić, Hrstić 7, Rodin.
Trener: Zdenko Grbavac.

Isključenja: Zrinjski 6 minuta, Izviđač 6 minuta.
Sedmerci: Zrinjski 4/3, Izviđač 1/0.

Sljedeće srijede rukometaši Izviđača u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom igraju uzvratnu četvrtfinalnu utakmicu KUP-a BiH protiv momčadi Goražda.